آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

استخراج طلا از معدن

استخراج طلا از معدن موضوع فیلم ها و کتاب های زیادی در گذشته بوده چراکه دستیابی به طلا از خواسته های دیرینه ی انسان است و محدود به امروز نمی شود.طلا فلزی گران بها بوده که به رنگ زرد براق است.این فلز شکل پذیر در نزدیکی آب و هوا زنگ نزده و تیره نمی شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کانی های معدنی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۳۳۰۷۶۳۲۲

مهندس سنجری

 

استخراج طلا از معدن

استخراج طلا از معدن

استخراج طلا از معدن به دو روش روباز و زیر زمینی تقسیم می شود.

استخراج روباز

استخراج روباز زمانی استفاده می شود که سطح زمین احتیاجی به خاکبرداری زیاد نداشته و ذخایر ضخامت قابل قبولی داشته باشند. برای استخراج طلا معدن را به کمک بلدوزر پلکانی باز کرده و استخراج ذخایر توسط ماشین آلات انجام می گیرد.

معادن روباز آبرفتی یک نوع معدن روباز بوده که استخراج طلا از آنها بسیار ساده تر است زیرا استخراج از این معادن نیازی به حفاری ندارد . طبیعتاً هزینه ناشی از استخراج این‌گونه معادن پایین تر از معادن روباز معمولی می باشد .از جمله معادن آبرفتی می‌توان به معادن آبرفتی کشور روسیه اشاره کرد.

استخراج زیرزمینی

هرگاه ذخایری با ضخامتی غیر قابل ملاحظه و در عمق زمین قرار داشته باشند که برای رسیدن به آنها نیاز به خاکبرداری زیادی است از روش های زیر زمینی استفاده می شود.
روش های زیر زمینی به دو دسته استفاده از تونل و چاه تقسیم می شوند.

روش تونل های استخراجی : از این روش در زمین هایی با حالت کوهستانی یا تپه های مرتفع استفاده می شود. در این شرایط در افق های مختلف تونل حفر کرده و به استخراج ذخایر می پردازند.

روش چاه های استخراجی : از این روش زمانی استفاده می شود که شرایط برای حفر تونل های استخراجی مناسب نیست. برای مثال ذخایر در ناحیه ای مسطح مانند دشت قرار دارند. علاوه بر این زمانی که استخراج از قسمت های مرتفع انجام شده و افق های پایین تر از تونل های استخراجی باقی مانده است می توان از روش حفر چاه های استخراجی استفاده کرد. در این روش از حفر چاه های قائم و مورب استفاده می شود.

 

استخراج طلا از معدن

تفاوت روش روباز و زیرزمینی :

روش زیر زمینی به دلیل اینکه در عمق زمین انجام می گیرد هزینه بالاتری نسبت به روش روباز دارد. روش روباز ساده تر از روش زیرزمینی بوده به علت استفاده از تجهیزات کمتر هزینه کمتری به دنبال دارد.
در کشورهایی مانند کانادا و آفریقای جنوبی بیشتر استخراج طلا از معدن به روش زیرزمینی بوده و در آمریکا بیشتر به روش روباز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره استخراج طلا با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

استخراج طلا از موبایل

استخراج طلا از موبایل

در این مقاله قصد داریم به بررسی استخراج طلا از موبایل بپردازیم. در چه قسمت هایی از موبایل طلا وجود دارد؟ با توجه به استفاده روز افزون بشر از تلفن های همراه بازیافت ضایعات آن ها نیز به امری سودآور تبدیل شده است. ضایعات موبایل یکی از مهمترین ضایعات الکترونیکی است که حاوی فلزات ارزشمندی مانند طلا، نقره، پالادیوم و پلاتین می باشد. یکی

استخراج طلا از کامپیوتر

در این مقاله قصد داریم به بررسی استخراج طلا از کامپیوتر بپردازیم. پس با ما همراه باشید. در چه قطعاتی از کامپیوتر طلا وجود دارد؟ در ساخت بسیاری از قطعات الکترونیکی از جمله کامپیوتر از طلا استفاده می شود. هر چند مقدار طلای استفاده شده کم است اما وقتی پای بازیافت میلیون ها قطعات کامپیوتر به میان می آید مساله فرق می کند. کامپیوترهای مست

فروش اسید و مواد شیمیایی

بازیافت آنلاین اقدام به فروش اسید و مواد شیمیایی می نماید. همان گونه که می دانید هر موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد که این ضایعات ارزش مالی نیز دارند. ضایعات در دسته های مختلف فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم بندی شده که هر کدام ممکن است حاوی فلزات ارزشمندی از جمله طلا ، نقره ، پلاتین ، پا