آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

خرید خاک کاتالیزور خودرو در تمامی نقاط ایران

علاوه بر این که خود کاتالیزورها از اهمیت بالایی برخوردار هستند، باعث مشاغل مختلفی مانند خریدار خاک کاتالیزور شدند. بنابراین دلیل اهمیت خرید و فروش خاک کاتالیزور مشخص خواهد شد. معمولاً افرادی که فروشنده کاتالیزورها هستند، دانش و تخصص کافی برای بهره­ برداری از آن­ها را ندارند؛ بنابراین برای کسب درامد اقدام به فروش آن­ها به افراد متخصص می­ کنند.

افرادی که خرید خاک کاتالیزور را انجام می دهند،  با دانش، تخصص و امکانات لازم، باعث بازگشت این سرمایه به صنعت می­ شوند. کارخانه بازیافت آنلاین، یکی از شرکت­های مطرح در حوزۀ خرید کاتالیزورها است که خدمات آموزشی مختلفی ارائه می­ دهد. شما می ­توانید با مراجعه به سایت بازیافت آنلاین، با این خدمات آشنا شوید. علاوه بر ارائۀ خدمات آموزشی مختلف، درصورت داشتن ضایعات، می­ توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۳۳۰۷۶۳۲۲

مهندس سنجری

 

 

مبدل کاتالیستی چیست؟

مبدل­ های کاتالیزوری از ماده ­ای به نام کاتالیزور ساخته شده­ اند. مادۀ کاتالیزور باعث تغییر سرعت در یک واکنش شیمیایی می­ شود، بدون این­که خود در آن واکنش شرکت داشته باشد؛ بنابراین در مبدل های کاتالیستی از آن استفاده می ­شود. اولین بار در سال ۱۹۷۵ و در ایالات متحده از این مبدل استفاده شد. به دلیل افزایش صنعت خودروسازی، آلودگی­ های زیست محیطی باعث شد که صنعت­گران به دنبال راه چاره باشند.

در نتیجه مبدل­های کاتالیستی اختراع شد. این مبدل­ها با انجام واکنش­های مختلف، باعث بی­اثر و یا کم اثر کردن آلاینده­ ها می­ شوند. به بیان دیگر در اگزوز تمامی خودروها، مبدل کاتالیزوری قرار دارد. دود ناشی از سوختن گازهای فسیلی، باعث ایجاد گازهای سمی و خطرناکی می­ شود که سبب آسیب رساندن به محیط می­ شود؛ بنابراین، این دودها با عبور از اگزوزی که در آن مبدل قرار دارد، طی واکنش های شیمیایی مختلف، به گازهای بی­خطر و یا کم­خطر تبدیل می­ شوند.

انواع مبدل­های کاتالیستی

دسته ­بندی مبدل ­ها از لحاظ جنس و عملکرد انجام می­ شود. در دسته­ بندی اول، از لحاظ جنس به سه دسته تقسیم می­ شوند که در ادامه عنوان شده است.

مبدل کاتالیستی گلوله­ ای

این مبدل ­ها که اولین نوع از مبدل­ های کاتالیستی بودند، در خودروهایی استفاده می­ شوند که علاوه بر این­که حجم بیشتر و سرعت و دمای کم­تری دارند، آلودگی کم­تری تولید می­ کنند.

انواع مبدل­های کاتالیستی

شکل ظاهری آن­ها به این صورت است که از حفره ­های بسیاری از جنس آلومینا تشکیل شده­ اند. در داخل این حفره­ ها فلزات گران­بها قرار می ­گیرند.

مبدل­های کاتالیستی سرامیکی

شکل ظاهری این مبدل­ها به صورت صفحات سرامیکی متخلخل است که از آلومینا ساخته شده تا خطرات گازهای سمی را با جذب آن­ها از بین برده و یا کم­تر کند. امروزه این دسته از مبدل­ها، پرکاربردترین مبدل­ها هستند؛ زیرا تولید آن‌ها ارزان­تر و آسان­تر بوده و بازیافت آن­ها نسبت به سایر مبدل­ ها راحت­تر است.

مبدل­های کاتالیستی فلزی

همان­طور که از اسم این مبدل­ ها پیداست، در این نوع مبدل از آلیاژ و ورقه­ های فلزی مختلف استفاده می­ شود. عمر بالا و تحمل زیاد در برابر حرارت از مزایای این نوع از کاتالیست­ها محسوب می­ شود اما به دلیل وزن زیاد و مصرف سوخت بیش از حد، کم­تر مورد استفاده قرار می­ گیرد.

همان­طور که گفته شد، از دیگر دسته­ بندی مبدل­ها، دسته­ بندی بر اساس نوع عملکرد آن­ها است که در ادامه به معرفی آن­ها می ­پردازیم.

مبدل­های دو طرفه و خریدار خاک کاتالیزور

مبدل­های دو طرفه یا دوراهه، از ابتدایی­ترین مبدل­هایی بودند که تولید شدند. در این مبدل­ها از عناصر پلاتین و پالادیوم برای اکسید کردن هیدروکربن­ها و کربن مونواکسیدها استفاده می­ شود. به بیان دیگر به طور هم زمان، اکسیداسیون مونوکسیدکربن به دی اکسیدکربن و اکسیداسیون هیدروکربن ها به دی اکسیدکربن و آب را انجام می­ دادند. در بسیاری از کشورها، به دلیل عدم توانایی تجزیۀ اکسیدهای ازت، از این مبدل­ها استفاده نمی­ شود.

مبدل­های سه طرفه

از سال ۱۹۸۱ استفاده از این مبدل­ها مرسوم شد. درواقع، در کشورهای مختلف، به دلیل مشکلات زیست محیطی، استفاده از این مبدل­ها را اجرباری کردند. این مبدل­ها به طور هم زمان، قادر به اجام سه واکنش مختلف هستند؛

  • کاهش اکسیدهای نیتروژن به گاز نیتروژن و اکسیژن
  • اکسیداسیون مونوکسیدکربن به دی اکسیدکربن
  • اکسیداسیون هیدروکربن­های نسوخته به دی اکسید کربن و آب

خرید خاک کاتالیزور

با توجه به آنچه که تاکنون در مورد کاتالیست­ها گفته شد، اکنون قابل حدس است که چرا علاوه بر فروش مبدل­ها، خرید خاک کاتالیزور نیز دارای اهمیت است. در ساخت کاتالیزورها، از عناصر گران­بهای مختلفی مانند پلاتین، پالادیوم و… استفاده شده است.

خریدار خاک کاتالیزور

به همین دلیل کاتالیزورها بعد از فرسودگی نیز ارزشمند هستند. ضایعات و خاک ناشی از کاتالیست­های فرسوده، خاک کاتالیزور نام دارد. افراد مختلفی به دلایل گوناگون اقدام به خرید کاتالیست خودرو می­ کنند. کاتالیزورها پس از بازیافت، برای صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می­ گیرند و این مواد به عنوان مواد اولیه به صنعت و چرخۀ ساخت صنایع بازمی‌گردند.

قیمت و خرید خاک کاتالیزور

هزینه خاک کاتالیزور خودرو ، وابسته به قیمت روز عناصر است اما افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، میزان ثابتی را در نظر می­ گیرند. البته لازم به ذکر است که عناصر و مواد به کار رفته برای ساخت مبدل­ ها، با توجه به شرکت سازندۀ خودرو متفاوت است. همچنین در ساخت مبدل­ های خودروهای خارجی، از میزان عناصر گران­بهای بیشتری استفاده شده است.

خرید خاک کاتالیزور انواع خودروها

خریدار خاک کاتالیزور با به روزترین‌ دستگاه آنالیز در حضور مشتری و با قیمت به روز و بالاترین قیمت ‌پلاتین، پالادیوم، رادیوم در بازار جهانی و خرید کاتالیست های خودروهای ایرانی و خارجی هم به صورت تناژ و هم به صورت عمده هستیم.

خرید کاتالیست پژو، ال ۹۰، زانتیا، پراید، مزدا، برند های kem،forika ،Leo’s،Iran delko ، Gax،Hax ، fax،kem kJ،L90cd2 ،L90cd5 ، بی ام ، بنز، لکسوس، هیوندا، کیا، تویوتا، لیفان، ام وی ام و …

بازیافت آنلاین یکی از تیم هایی خریدار خاک کاتالیزور اگزوز است. پس اگز قصد فروش خاک کاتالیزور  یا فروش ضایعات کاتالیزور را دارید می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید.

برچسب ها :   

مقالات مرتبط