استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

03135671208

قیمت ضایعات کاتالیزور

به دنبال قیمت ضایعات کاتالیزور هستید؟ قیمت ضایعات کاتالیزور خودرو چقدره؟ همانطور که می دانید، در سال­های اخیر، با افزایش آلودگی هوا، دولت­ها به دنبال علل مؤثر بر آلودگی و جلوگیری از آن هستند. یکی از عوامل اصلی در آلودگی­ها، دود خودروها است. کاتالیزور چارۀ حل این مشکل بود؛ اما فواید این قطعۀ ارزشمند به اینجا ختم نمی­شد. ضایعات ناشی از کاتالیزور به حدی ارزشمند بود که باعث ایجاد شغل و درآمد شد. افراد در این مشاغل به خوبی ارزش و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور را می­دانند.

افراد برای رسیدن به این جایگاه شغلی، نیازمند داشتن تخصص و اطلاعات کافی هستند. با این حال؛ بسیاری از افراد، بدون داشتن تخصص، ضایعات کاتالیزوری قابل توجهی دارند که می­توانند با فروش این ضایعات به کارشناسان تیم بازیافت آنلاین، درآمد کسب کنند. علاوه بر این، می­توانید با استفاده از آموزش­های کاربردی مختلف تیم بازیافت آنلاین، کسب و کار خود را راه­ اندازی کنید. در ادامۀ این مقاله به بیان ویژگی­های ضایعات کاتالیزور می­پردازیم.

 

 

اهمیت و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور

طبق آن­چه که تا الآن گفته شد، حتماً متوجه دلیل اهمیت خاک کاتالیزور شده‌اید. درواقع؛ خاک کاتالیزور ضایعاتی هستند که ناشی از فرسودگی و یا تخریب مبدل­های کاتالیزوری هستند. همان­طور که می­دانید در ساخت مبدل­ها، از فلزات باارزش استفاده شده است. به همین دلیل این مبدل­ها، حتی پس از پایان عمر مفید خود و در هنگام فرسودگی نیز، با اهمیت و کاربردی هستند. افراد متخصص با خرید و جمع­آوری مبدل­های کاتالیستی، اقدام به بازیافت و استخراج ضایعات خاک کاتالیزور می­کنند که این درآمدزایی مهم­ترین دلیل اهمیت خاک کاتالیزور است. همچنین در صنایع جهت بالا بردن کیفیت اکتان موجود در بنزین و تولید هیدروژن از آن استفاده می­شود.

قیمت کاتالیزور دست دوم چقدره؟

ضایعات خاک کاتالیزور، متشکل از عناصر مختلفی هستند؛ بنابراین قیمت ضایعات کاتالیزور، به قیمت روز عناصر تشکیل­ دهندۀ آن وابسته است. از طرفی، مواد و عناصری که در ساخت این مبدل­ها استفاده می­شود، به عوامل مختلفی مانند ایرانی یا خارجی بودن خودرو و یا مدل خودرو بستگی دارد؛ اما افراد متخصص در این حوزه می­دانند که کاتالیزور خودروهای خارجی باکیفیت­تر و گران­تر هستند.

کاتالیزورهای خودرو چه کاربردی دارند؟

اگر صاحب اتومبیل هستید ، احتمالا در سیستم اگزوز اتومبیل خود مقدار کمی فلزات ارزشمند دارید.

مبدل های کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز در وسایل نقلیه مدرن هستند که به کاهش اثرات منفی محیطی خودروها کمک می کنند. کاتالیزورها گازهای خطرناک تولید شده توسط اتومبیل ها را به مواد کم خطرتری تبدیل می کنند.به عنوان مثال ، مونوکسیدکربن و هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند. گفته می شود کاتالیست ها تا ۹۰ درصد گازهای سمی و خطرناک را بی اثر می کنند. در نتیجه آن ها می توانند نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا ایفا کنند.

مبدل های کاتالیستی حاوی طیف وسیعی از فلزات گرانبها مانند مس ، نیکل ، آهن و منگنز هستند. اما مهمتر از همه ، مبدلهای کاتالیزوری حاوی رودیم ، پلاتین و پالادیوم هستند. این سه فلز به ویژه برای ساخت جواهرات ، وسایل الکترونیکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

پلاتین ، پالادیوم و رودیم که جزو فلزات گروه پلاتین بوده ترکیبات اساسی کاتالیزورها محسوب می شوند. امروزه مواد ارزان تری در دسترس نیستند که خصوصیات مشابهی را برای این نوع واکنشهای کاتالیزوری ارائه دهند.

 

قیمت ضایعات کاتالیزور

قیمت ضایعات کاتالیزور

 

 

لیست قیمت های روز

عنوان فی عنوان فی عنوان فی
زانتیا 5000 تا 8000 206 2000 تا 7000 دوقلو بزرگ 8000 تا 10000
فرانسه 5000 تا 7000 پژو یورو 4 kkj 2000 تا 3000 دو قلو کوچک با سنسور 3000 تا 5000
مزدا 2500 تا 4500 پژو یورو 4 kem 3000 تا 5000 دوقلو کوچک بدون سنسور 3500 تا 5500
DK 2000 تا 3000 پژو قابدار اصلی باآنالیز پزو قابدار معمولی 2000
پراید و تیبا یورو 4 2000 تا 6000 تخت و تپل 1700 206 اصلی k352 ؟؟؟؟؟
L90 C293 6000 تا 7000 سفال پراید 800 206 اصلی k181 4500 تا 6500
L90 5 7000 تا 9000 سیمی 900 206 اصلی K417 4500 تا 7500
L90 C298 6000 تا 8000 پژو دو سنسور 4000 تا 7000 206 اصلی k357 ؟؟؟؟؟
سایپا تخت 6000 تا 8000 X2 2000 تا 3000 دو تیکه 2500 تا 4500
سه گل 2000 تا 4500 X3 1500 تا 2000
مگان فرانسه 3000 نا 5000 EF7 باآنالیز
مگان ترک 3000 تا 4000

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید و فروش خاک کاتالیزور با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۳۱۲۵۴۵۶۵

مهندس میرزایی

……………………………………………………………………….

 

۰۳۱۳۵۶۷۱۲۰۸

دفتر گروه صنعتی بازیافت آنلاین

 

ضایعات کاتالیزور

طول عمر مبدل های کاتالیزوری حدود ۴ سال تخمین زده شده که بعد از آن باید تعویض شود. چرا که می تواند اثرات مخربی را به دنبال داشته باشد. از طرفی این قطعات می توانند به دلایل مختلفی قبل از سر رسیدن عمر مفید خود خراب شوند و دیگر کارایی سابق را نداشته باشند. در این صورت نیز باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد. با دیدن نشانه هایی مانند به سختی استارت خوردن اتومبیل ، لرزش آن ، کاهش شتاب موتور ، افزایش مصرف سوخت و.. می توان به خراب شدن کاتالیزورها پی برد. در نتیجه می توان گفت حجم کاتالیزورهای مستعمل و از کارافتاده روز به روز در حال افزایش است.

با توجه به این واقعیت که هر اتومبیل جدید باید به مبدل کاتالیزوری مجهز شود و تعداد ثبت نام خودرو به طور پیوسته در حال افزایش است ، تقاضا برای فلزات گروه پلاتین (PGM) به طور مداوم رشد خواهد کرد. از طرفی یک مبدل کاتالیزوری تقریباً از ۱ گرم تا ۱۵ گرم فلزات گروه پلاتین دارد . به همین دلیل است که ما نیاز به جمع آوری و استفاده مجدد از فلزات گرانبها درون کاتالیزورها داریم.

صادرات ضایعات کاتالیزور به کشورهای اروپایی

امروزه به دلیل نبود فناوری لازم در کشورمان، متاسفانه بازیافت کاتالیزور  ماشین ها در ایران به شیوه درست انجام نمی شود، به همین علت بسیاری  از ضایعات کاتالیزور به کشورهایی مانند ترکیه و آلمان صادر می شوند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که بازیافت این فلزات گرابنها نیاز به فناوری خاصی ندارد و می توان با روشهای شیمیایی  و قالکاری نیز این فرایند را انجام داد و خروج این مواد با ارزش جلوگیری کرد که کمک بسیاری به چرخه اقتصادی کشور می کند.

مقدار فلزاتی که در بازیافت کاتالیزور خودروها به دست می آید، بستگی به شرکت سازنده کاتالیزور و مدل خودرو دارد.اگر بخواهیم به صورت کلی در نظر بگیریم می توان گفت  کاتالیزور خودرو خارجی حاوی یک الی  دو گرم فلزات پلاتین است که اگر شیوه بازیافت آنها به درستی صورت گیرد می توان تا ۸۰ درصد این فلزات را استخراج کرد.

آیا فلزات دیگری هم در کاتالیزور وجود دارد؟

در کاتالیزور خودروها علاوه بر فلزات گروه پلاتین، امکان دارد دیگر فلزاتی مثل آهن، منگنز، مس و نیکل نیز موجود باشند.

چرا باید مبدلهای کاتالیزوری بازیافت شوند؟

استخراج سنگ فلز و ساخت فلزات می تواند یک فرآیند فشرده و پر هزینه باشد. به عنوان مثال ، سنگ پلاتین باید از تونل های عمیق استخراج شود ، و به انرژی زیادی برای حفاری نیاز دارد و مقدار زیادی سنگ معدن برای مقدار قابل توجهی از محصول نهایی پلاتین مورد نیاز است. سنگ پلاتین پس از استخراج ، باید با مواد شیمیایی تصفیه شود تا به فلز برسد. این نه تنها باعث آلودگی محیط زیست می شود ، بلکه برای کارگران معدنی که معمولاً دستمزد کمتری دارند و در شرایط سخت مجبور به کار می شوند اثرات منفی دارد. همه این عوامل بازیافت ضایعات کاتالیزور ها را به امری مهم تبدیل می کند.

همچنین، یکی از مهم­ترین دلایل بازیافت مبدل­ها، هزینه خاک کاتالیست فرسوده است که درآمدزایی و تشکیل کسب و کار برای افراد مختلف را به دنبال دارد. از طرفی، برای کمک به صنایع مختلف و کاهش هزینه‌های مربوط به مواد اولیه، بسیاری از قطعات الکتریکی بازیافت می­شوند.

تیم صنعتی بازیافت آنلاین ضایعات کاتالیزور را جمع آوری کرده و آنها را برای بازیابی فلزات گرانبها بازیافت می کند. در نتیجه بازیافت آنلاین آماده خرید ضایعات کاتالیزور های شما عزیزان با قیمت مناسب می باشد. به دلیل نوسان قیمت ها جهت اطلاع از قیمت کاتالیزور دست دوم  و قیمت خاک اگزوز پراید و دیگر خودروها کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

ضایعات کاتالیزور بازیافت ضایعات کاتالیزور

ضایعات کاتالیزور چیست؟ | بازیافت آنلاین

ضایعات کاتالیزور در واقع به شکل خرد شده و آسیاب شده کاتالیزورهای خودرو است. که این آسیاب شدن علاوه بر جمع آوری راحت، فرایند بازیافت را نیز آسانتر می کند.  ارزش بالای این ضایعات کاتالیزور و وجود فلزات گرانبها باعث شده این شغل یکی از مشاغل پرسود باشد که قیمت آن با قیمت جهانی دلار متغیر است. عمر مفید کاتالیزورها   عمر مفید کاتالیزور

قیمت خاک کاتالیزور اگزوز کیلویی چند؟

بازیافت فلزات گرانبها از قبیل پلاتین،پالادیوم،رودیوم از خاک کاتالیزور فرسوده ی خودرو توسط گروه صنعتی بازیافت آنلاین   شاید این سوال برایتان پیش آید که خاک کاتالیزور کیلویی چند است؟ خاک کاتالیزور به چه دردی میخوره؟  خاک کاتالیزور چه ارزشی دارد ؟ مواد کاتالیزور چیست ؟ در این مقاله پیرامون قیمت خاک کاتالیزور  و نحوه اثرگذاری ای
استخراج پلاتین از کاتالیزور

استخراج پلاتین از خاک کاتالیزور چگونه است؟

شاید شما هم تا به حال شنیده باشید که کاتالیزور (مبدل کاتالیستی) خودرو محتویات ارزشمندی دارد و پس از گذراندن عمر مفید خود توصیه می‌شود به بازیافت آن بپردازید. شما با استخراج پلاتین از خاک کاتالیزور ضایعاتی (کار کرده) ماشین می‌توانید بهره خوبی از کاتالیزور کار کرده ببرید.  ایا استخراج طلا از کاتالیزور امکان پذیر است؟ مجموعه بازیاف