استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

قیمت ضایعات کاتالیزور

به دنبال قیمت ضایعات کاتالیزور هستید؟

قیمت ضایعات کاتالیزور خودرو چقدره؟

اصلا چرا باید قیمت کاتالیزور را بدانم؟

همانطور که می دانید، در سال­های اخیر، با افزایش آلودگی هوا، دولت­ها به دنبال علل مؤثر بر کاهش آلودگی و جلوگیری از آن هستند. یکی از عوامل اصلی در آلودگی­ها، دود خودروها است. کاتالیزور چارۀ حل این مشکل بود؛ اما فواید این قطعۀ ارزشمند به اینجا ختم نمی­شد. ضایعات ناشی از کاتالیزور به حدی ارزشمند بود که باعث ایجاد شغل و درآمد شد.

افراد در این مشاغل به خوبی ارزش و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور را می­ دانند.

افراد برای رسیدن به این جایگاه شغلی، نیازمند داشتن تخصص و اطلاعات کافی هستند. با این حال، بسیاری از افراد، بدون داشتن تخصص، ضایعات کاتالیزوری قابل توجهی دارند که می­ توانند با فروش این ضایعات به کارشناسان تیم بازیافت آنلاین، درآمد کسب کنند. علاوه بر این، می­توانید با استفاده از آموزش­های کاربردی مختلف تیم بازیافت آنلاین، کسب و کار خود را راه­ اندازی کنید. این سوالات و سوالات دیگری که در مورد ضایعات کاتالیزور ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد ، در این مقاله به آن پاسخ داده شده است ، پس در ادامه این مقاله با ما در بازیافت آنلاین همراه باشید.

 

اهمیت و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور

طبق آن­چه که تا الآن گفته شد، حتماً متوجه دلیل اهمیت خاک کاتالیزور شده‌اید. درواقع، خاک کاتالیزور ضایعاتی هستند که ناشی از فرسودگی و یا تخریب مبدل­های کاتالیزوری هستند.

همان­طور که می ­دانید در ساخت مبدل­ها، از فلزات باارزش استفاده شده است. به همین دلیل این مبدل­ها، حتی پس از پایان عمر مفید خود و زمانی که فرسوده می شوند هم با اهمیت و کاربردی هستند. افراد متخصص با خرید و جمع­ آوری مبدل­های کاتالیستی، اقدام به بازیافت و استخراج ضایعات خاک کاتالیزور می­ کنند که این درآمدزایی مهم­ترین دلیل اهمیت خاک کاتالیزور است.

همچنین در صنایع جهت بالا بردن کیفیت اکتان موجود در بنزین و تولید هیدروژن از این قطعه ارزشمند استفاده می­ شود.

اما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که قیمت کاتالیزور یا مبدل های کاتالیستی ، بر چه اساسی مشخص می شوند.

قیمت ضایعات کاتالیزور، بر چه اساسی مشخص می شود؟

ضایعات خاک کاتالیزور، متشکل از عناصر مختلفی هستند، بنابراین قیمت ضایعات کاتالیزور، به قیمت روز عناصر تشکیل­ دهندۀ آن وابسته است. از طرفی مواد و عناصری که در ساخت این مبدل­ها استفاده می­ شود، به عوامل مختلفی مانند ایرانی یا خارجی بودن خودرو و یا مدل خودرو وابسته هستند و بدیهی است که قیمت ضایعات کاتالیزور خودرور های خارجی از داخلی ، بیشتر می باشد.

تا اینجای مطلب ، به این موضوع پرداختیم که کاتالیزور خودرو چیست ، اما این خیلی مهم است که این قطعه و کاربرد های آن را نیز بشناسیم که در بخش بعد به این موضوع پرداخته شده است.

کاتالیزورهای خودرو چه کاربردی دارند؟

اگر صاحب اتومبیل هستید ، احتمالا در سیستم اگزوز اتومبیل خود مقدار کمی فلزات ارزشمند دارید.

مبدل های کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز در وسایل نقلیه مدرن هستند که به کاهش اثرات منفی محیطی خودروها کمک می کنند. کاتالیزورها گازهای خطرناک تولید شده توسط اتومبیل ها را به مواد کم خطرتری تبدیل می کنند.به عنوان مثال ، مونوکسیدکربن و هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند.

گفته می شود کاتالیست ها تا ۹۰ درصد گازهای سمی و خطرناک را بی اثر می کنند. در نتیجه آن ها می توانند نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا ایفا کنند.

مبدل های کاتالیستی حاوی طیف وسیعی از فلزات گرانبها مانند مس ، نیکل ، آهن و منگنز هستند. اما مهمتر از همه ، مبدلهای کاتالیزوری حاوی رودیم ، پلاتین و پالادیوم هستند. این سه فلز به ویژه برای ساخت جواهرات ، وسایل الکترونیکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

پلاتین ، پالادیوم و رودیم که جزو فلزات گروه پلاتین بوده ترکیبات اساسی کاتالیزورها محسوب می شوند. امروزه مواد ارزان تری در دسترس نیستند که خصوصیات مشابهی را برای این نوع واکنشهای کاتالیزوری ارائه دهند.

 

قیمت ضایعات کاتالیزور

قیمت ضایعات کاتالیزور

 

 

خرید گروه صنعتی بازیافت آنلاین با مجوز رسمی دانش بنیان با مدیریت آقای مسعود میرزایی

 

 

خرید ضایعات خاک کاتالیزور خودرو ایرانی کیلویی ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا کیلویی ۷/۰۰۰/۰۰۰ تومان

خرید ضایعات خاک کاتالیزور خودرو چینی کیلویی ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا کیلویی ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان

خرید ضایعات خاک کاتالیزور خودرو خارجی کیلویی ۷/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا کیلویی ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان

 

 

به روزرسانی  یکشنبه   ۱۴۰۲/۱۱/۹

لیست قیمت های روز

عنوان فی عنوان فی عنوان فی
206 HAX 3/600/000 FOURECIA K357 7/000/000 ماکسیما 5/000/000
206 GAX 3/600/000 FOURECIA K352 دستگاه آپشنال یه سرگرد یه سر تخت 2/500/000
206 FAX 3/600/000 پژو یورو 4 kem 2/400/000 آپشنال یه سر گرد یه سر تخت 2/700/000
206 JAX 3/600/000 پژو سنسور قابدار اصلی 4/000/000 نسیان سیم و گچ بدون سنسور 2/800/000
پراید و تیبا یورو تا 96 2/000/000 تخت و تپل 800/000 نیسان سیم و گچ سنسور دار 2/300/000
پراید و تیبا یورو 96 تا1402 1/300/000 سفال پراید 600/000 سیم نیسان 1/700/000
L90 C542 6/500/000 سیمی 650/000 زانتیا K080 5/500/000
L90 C298 5/000/000 206 K208 2/700/000 فرانسه K066 4/500/000
L90 C293 4/000/000 206 K181 3/600/000 سمند EF7 GAX 3/700/000
FOURECIA K417 4/000/000 206 2013 2/200/000 سمند EF7 FAX 3/700/000
FOURECIA K181 4/000/000 206 2014 2/500/000 سمند EF7 KAX 3/700/000
L90 C154 3/000/000 نیسان IDCO 4/500/000 مزدا دوقلو کروز 2/500/000
L90 C300 7/000/000 مزدا دوسر فلنچ 2/500/000 مزدا کارا 1700

……………………………………………………………………….

جهت کسب اصلاعات بیشتر در خصوص قیمت ضایعات کاتالیزور ، حتما از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ضایعات کاتالیزور

طول عمر مبدل های کاتالیزوری حدود ۴ سال تخمین زده شده که بعد از آن باید تعویض شود. چراکه می تواند اثرات مخربی را به دنبال داشته باشد. از طرفی این قطعات می توانند به دلایل مختلفی قبل از سر رسیدن عمر مفید خود خراب شوند و دیگر کارایی سابق را نداشته باشند. در این صورت نیز باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد. با دیدن نشانه هایی مانند به سختی استارت خوردن اتومبیل ، لرزش آن ، کاهش شتاب موتور ، افزایش مصرف سوخت و.. می توان به خراب شدن کاتالیزورها پی برد. در نتیجه می توان گفت حجم کاتالیزورهای مستعمل و از کارافتاده روز به روز در حال افزایش است.

با توجه به این واقعیت که هر اتومبیل جدید باید به مبدل کاتالیزوری مجهز شود و تعداد ثبت نام خودرو به طور پیوسته در حال افزایش است ، تقاضا برای فلزات گروه پلاتین (PGM) به طور مداوم رشد خواهد کرد. از طرفی یک مبدل کاتالیزوری تقریباً از ۱ گرم تا ۱۵ گرم فلزات گروه پلاتین دارد . به همین دلیل است که ما نیاز به جمع آوری و استفاده مجدد از فلزات گرانبها درون کاتالیزورها داریم.

 

صادرات ضایعات کاتالیزور به کشورهای اروپایی

امروزه به دلیل نبود فناوری لازم در کشورمان، متاسفانه بازیافت کاتالیزور  ماشین ها در ایران به شیوه درست انجام نمی شود، به همین علت بسیاری  از ضایعات کاتالیزور به کشورهایی مانند ترکیه و آلمان صادر می شوند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که بازیافت این فلزات گرابنها نیاز به فناوری خاصی ندارد و می توان با روشهای شیمیایی  و قالکاری نیز این فرایند را انجام داد و خروج این مواد با ارزش جلوگیری کرد که کمک بسیاری به چرخه اقتصادی کشور می کند.

مقدار فلزاتی که در بازیافت کاتالیزور خودروها به دست می آید، بستگی به شرکت سازنده کاتالیزور و مدل خودرو دارد.اگر بخواهیم به صورت کلی در نظر بگیریم می توان گفت  کاتالیزور خودرو خارجی حاوی یک الی  دو گرم فلزات پلاتین است که اگر شیوه بازیافت آنها به درستی صورت گیرد می توان تا ۸۰ درصد این فلزات را استخراج کرد.

 

قیمت ضایعات کاتالیزور

قیمت ضایعات کاتالیزور

آیا فلزات دیگری هم در کاتالیزور وجود دارد؟

در کاتالیزور خودروها علاوه بر فلزات گروه پلاتین، امکان دارد دیگر فلزاتی مثل آهن، منگنز، مس و نیکل نیز موجود باشند.

 

چرا باید مبدلهای کاتالیزوری بازیافت شوند؟

استخراج سنگ فلز و ساخت فلزات می تواند یک فرآیند فشرده و پر هزینه باشد. به عنوان مثال ، سنگ پلاتین باید از تونل های عمیق استخراج شود ، و به انرژی زیادی برای حفاری نیاز دارد و مقدار زیادی سنگ معدن برای مقدار قابل توجهی از محصول نهایی پلاتین مورد نیاز است. سنگ پلاتین پس از استخراج ، باید با مواد شیمیایی تصفیه شود تا به فلز برسد. این نه تنها باعث آلودگی محیط زیست می شود ، بلکه برای کارگران معدنی که معمولاً دستمزد کمتری دارند و در شرایط سخت مجبور به کار می شوند اثرات منفی دارد. همه این عوامل بازیافت ضایعات کاتالیزور ها را به امری مهم تبدیل می کند.

همچنین، یکی از مهم­ترین دلایل بازیافت مبدل­ها، هزینه خاک کاتالیست فرسوده است که درآمدزایی و تشکیل کسب و کار برای افراد مختلف را به دنبال دارد. از طرفی، برای کمک به صنایع مختلف و کاهش هزینه‌های مربوط به مواد اولیه، بسیاری از قطعات الکتریکی بازیافت می­شوند.

تیم صنعتی بازیافت آنلاین ضایعات کاتالیزور را جمع آوری کرده و آنها را برای بازیابی فلزات گرانبها بازیافت و دپو می نماید؛ در نتیجه بازیافت آنلاین آماده خرید ضایعات کاتالیزور های شما عزیزان با قیمت مناسب و روز بازار می باشد.

به دلیل نوسان قیمت ها جهت اطلاع از قیمت کاتالیزور دست دوم  و قیمت خاک اگزوز پراید و دیگر خودروها کافی است با شماره های موجود در سایت یا راه های ارتباطی ، تماس حاصل فرمایید.

در کل اگر بصورت خلاصه بررسی کنیم قیمت ضایعات کاتالیزور به عوامل زیر بستگی دارد:

برای شرکت در دوره آموزش استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل از سایت بازیافت آنلاین، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱- ابتدا به سایت بازیافت آنلاین بروید و بر روی گزینه ثبت نام در سمینار کلیک کنید.

۲- فرم ثبت نام را با دقت پر کنید. در این فرم شما باید اطلاعات شخصی خود را همراه با ایمیل و شماره تلفن خود وارد کنید.

۳- پس از ثبت نام، پرداخت هزینه دوره آموزشی را انجام دهید. برای پرداخت می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند کارت‌های بانکی، اینترنتی و یا پرداخت با استفاده از درگاه‌های موجود در سایت استفاده کنید.

۴- پس از پرداخت هزینه، شما به صورت خودکار وارد دوره آموزشی خود خواهید شد. برای دسترسی به دوره، باید با حساب کاربری خود وارد سایت بازیافت آنلاین شوید.

۵- در دوره آموزشی، شما با روش‌های استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل آشنا خواهید شد و می‌توانید این روش‌ها را به صورت عملی یاد بگیرید.

توصیه می‌شود قبل از ثبت نام در دوره آموزشی، شرایط و قوانین مربوط به دوره و همچنین شرایط پرداخت هزینه را به دقت مطالعه کنید. همچنین لازم است داشته باشید که استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل به دلیل خطراتی که در این روش وجود دارد، نیاز به تجربه و مهارت دارد. لذا قبل از انجام هرگونه عملیاتی، بهتر است با متخصصان مربوطه مشورت کنید.

مقالات مرتبط