استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

03135671208

قیمت ضایعات کاتالیزور

به دنبال قیمت ضایعات کاتالیزور هستید؟

قیمت ضایعات کاتالیزور خودرو چقدره؟

اصلا چرا باید قیمت کاتالیزور را بدانم؟

همانطور که می دانید، در سال­های اخیر، با افزایش آلودگی هوا، دولت­ها به دنبال علل مؤثر بر کاهش آلودگی و جلوگیری از آن هستند. یکی از عوامل اصلی در آلودگی­ها، دود خودروها است. کاتالیزور چارۀ حل این مشکل بود؛ اما فواید این قطعۀ ارزشمند به اینجا ختم نمی­شد. ضایعات ناشی از کاتالیزور به حدی ارزشمند بود که باعث ایجاد شغل و درآمد شد.

افراد در این مشاغل به خوبی ارزش و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور را می­ دانند.

افراد برای رسیدن به این جایگاه شغلی، نیازمند داشتن تخصص و اطلاعات کافی هستند. با این حال، بسیاری از افراد، بدون داشتن تخصص، ضایعات کاتالیزوری قابل توجهی دارند که می­ توانند با فروش این ضایعات به کارشناسان تیم بازیافت آنلاین، درآمد کسب کنند. علاوه بر این، می­توانید با استفاده از آموزش­های کاربردی مختلف تیم بازیافت آنلاین، کسب و کار خود را راه­ اندازی کنید. این سوالات و سوالات دیگری که در مورد ضایعات کاتالیزور ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد ، در این مقاله به آن پاسخ داده شده است ، پس در ادامه این مقاله با ما در بازیافت آنلاین همراه باشید.

اهمیت و قیمت ضایعات خاک کاتالیزور

طبق آن­چه که تا الآن گفته شد، حتماً متوجه دلیل اهمیت خاک کاتالیزور شده‌اید. درواقع، خاک کاتالیزور ضایعاتی هستند که ناشی از فرسودگی و یا تخریب مبدل­های کاتالیزوری هستند.

همان­طور که می ­دانید در ساخت مبدل­ها، از فلزات باارزش استفاده شده است. به همین دلیل این مبدل­ها، حتی پس از پایان عمر مفید خود و زمانی که فرسوده می شوند هم با اهمیت و کاربردی هستند. افراد متخصص با خرید و جمع­ آوری مبدل­های کاتالیستی، اقدام به بازیافت و استخراج ضایعات خاک کاتالیزور می­ کنند که این درآمدزایی مهم­ترین دلیل اهمیت خاک کاتالیزور است.

همچنین در صنایع جهت بالا بردن کیفیت اکتان موجود در بنزین و تولید هیدروژن از این قطعه ارزشمند استفاده می­ شود.

اما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که قیمت کاتالیزور یا مبدل های کاتالیستی ، بر چه اساسی مشخص می شوند.

قیمت ضایعات کاتالیزور ، بر چه اساسی مشخص می شود؟

ضایعات خاک کاتالیزور، متشکل از عناصر مختلفی هستند، بنابراین قیمت ضایعات کاتالیزور، به قیمت روز عناصر تشکیل­ دهندۀ آن وابسته است. از طرفی مواد و عناصری که در ساخت این مبدل­ها استفاده می­ شود، به عوامل مختلفی مانند ایرانی یا خارجی بودن خودرو و یا مدل خودرو وابسته هستند و بدیهی است که قیمت ضایعات کاتالیزور خودرور های خارجی از داخلی ، بیشتر می باشد.

تا اینجای مطلب ، به این موضوع پرداختیم که کاتالیزور خودرو چیست ، اما این خیلی مهم است که این قطعه و کاربرد های آن را نیز بشناسیم که در بخش بعد به این موضوع پرداخته شده است.

کاتالیزورهای خودرو چه کاربردی دارند؟

اگر صاحب اتومبیل هستید ، احتمالا در سیستم اگزوز اتومبیل خود مقدار کمی فلزات ارزشمند دارید.

مبدل های کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز در وسایل نقلیه مدرن هستند که به کاهش اثرات منفی محیطی خودروها کمک می کنند. کاتالیزورها گازهای خطرناک تولید شده توسط اتومبیل ها را به مواد کم خطرتری تبدیل می کنند.به عنوان مثال ، مونوکسیدکربن و هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند.

گفته می شود کاتالیست ها تا ۹۰ درصد گازهای سمی و خطرناک را بی اثر می کنند. در نتیجه آن ها می توانند نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا ایفا کنند.

مبدل های کاتالیستی حاوی طیف وسیعی از فلزات گرانبها مانند مس ، نیکل ، آهن و منگنز هستند. اما مهمتر از همه ، مبدلهای کاتالیزوری حاوی رودیم ، پلاتین و پالادیوم هستند. این سه فلز به ویژه برای ساخت جواهرات ، وسایل الکترونیکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

پلاتین ، پالادیوم و رودیم که جزو فلزات گروه پلاتین بوده ترکیبات اساسی کاتالیزورها محسوب می شوند. امروزه مواد ارزان تری در دسترس نیستند که خصوصیات مشابهی را برای این نوع واکنشهای کاتالیزوری ارائه دهند.

 

قیمت ضایعات کاتالیزور

قیمت ضایعات کاتالیزور

 

 

به روزرسانی شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۰

 

لیست قیمت های روز

عنوان فی عنوان فی عنوان فی
زانتیا 6000 تا 8000 206 2000 تا 7000 دوقلو بزرگ 8000 تا 12000
فرانسه 5000 تا 7000 پژو یورو 4 kkj 2000 تا 4000 دو قلو کوچک با سنسور 4000 تا 4500
مزدا 2500 تا 4500 پژو یورو 4 kem 3000 تا 5000 دوقلو کوچک بدون سنسور 5000 تا 5500
DK 2000 تا 3000 پژو قابدار اصلی 5000تا 7000 پزو قابدار معمولی 2000
پراید و تیبا یورو 4 2000 تا 6000 تخت و تپل 1700 206 اصلی k352 ؟؟؟؟؟
L90 C293 6000 تا 7000 سفال پراید 800 206 اصلی k181 5000 تا 7000
L90 5 7000 تا 9000 سیمی 900 206 اصلی K417 5000 تا 8000
L90 C298 7000 تا 8000 پژو دو سنسور 4000 تا 7000 206 اصلی k357 ؟؟؟؟؟
سایپا تخت 6000 تا 8000 X2 2000 تا 3000 دو تیکه 2500 تا 4500
سه گل 2000 تا 4500 X3 1500 تا 2000
مگان فرانسه 3000 نا 5000 EF7 2000 تا 7000
مگان ترک 3000 تا 4000

……………………………………………………………………….

جهت کسب اصلاعات بیشتر در خصوص قیمت ضایعات کاتالیزور ، حتما از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ضایعات کاتالیزور

طول عمر مبدل های کاتالیزوری حدود ۴ سال تخمین زده شده که بعد از آن باید تعویض شود. چراکه می تواند اثرات مخربی را به دنبال داشته باشد. از طرفی این قطعات می توانند به دلایل مختلفی قبل از سر رسیدن عمر مفید خود خراب شوند و دیگر کارایی سابق را نداشته باشند. در این صورت نیز باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد. با دیدن نشانه هایی مانند به سختی استارت خوردن اتومبیل ، لرزش آن ، کاهش شتاب موتور ، افزایش مصرف سوخت و.. می توان به خراب شدن کاتالیزورها پی برد. در نتیجه می توان گفت حجم کاتالیزورهای مستعمل و از کارافتاده روز به روز در حال افزایش است.

با توجه به این واقعیت که هر اتومبیل جدید باید به مبدل کاتالیزوری مجهز شود و تعداد ثبت نام خودرو به طور پیوسته در حال افزایش است ، تقاضا برای فلزات گروه پلاتین (PGM) به طور مداوم رشد خواهد کرد. از طرفی یک مبدل کاتالیزوری تقریباً از ۱ گرم تا ۱۵ گرم فلزات گروه پلاتین دارد . به همین دلیل است که ما نیاز به جمع آوری و استفاده مجدد از فلزات گرانبها درون کاتالیزورها داریم.

صادرات ضایعات کاتالیزور به کشورهای اروپایی

امروزه به دلیل نبود فناوری لازم در کشورمان، متاسفانه بازیافت کاتالیزور  ماشین ها در ایران به شیوه درست انجام نمی شود، به همین علت بسیاری  از ضایعات کاتالیزور به کشورهایی مانند ترکیه و آلمان صادر می شوند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که بازیافت این فلزات گرابنها نیاز به فناوری خاصی ندارد و می توان با روشهای شیمیایی  و قالکاری نیز این فرایند را انجام داد و خروج این مواد با ارزش جلوگیری کرد که کمک بسیاری به چرخه اقتصادی کشور می کند.

مقدار فلزاتی که در بازیافت کاتالیزور خودروها به دست می آید، بستگی به شرکت سازنده کاتالیزور و مدل خودرو دارد.اگر بخواهیم به صورت کلی در نظر بگیریم می توان گفت  کاتالیزور خودرو خارجی حاوی یک الی  دو گرم فلزات پلاتین است که اگر شیوه بازیافت آنها به درستی صورت گیرد می توان تا ۸۰ درصد این فلزات را استخراج کرد.

 

قیمت ضایعات کاتالیزور

قیمت ضایعات کاتالیزور

آیا فلزات دیگری هم در کاتالیزور وجود دارد؟

در کاتالیزور خودروها علاوه بر فلزات گروه پلاتین، امکان دارد دیگر فلزاتی مثل آهن، منگنز، مس و نیکل نیز موجود باشند.

چرا باید مبدلهای کاتالیزوری بازیافت شوند؟

استخراج سنگ فلز و ساخت فلزات می تواند یک فرآیند فشرده و پر هزینه باشد. به عنوان مثال ، سنگ پلاتین باید از تونل های عمیق استخراج شود ، و به انرژی زیادی برای حفاری نیاز دارد و مقدار زیادی سنگ معدن برای مقدار قابل توجهی از محصول نهایی پلاتین مورد نیاز است. سنگ پلاتین پس از استخراج ، باید با مواد شیمیایی تصفیه شود تا به فلز برسد. این نه تنها باعث آلودگی محیط زیست می شود ، بلکه برای کارگران معدنی که معمولاً دستمزد کمتری دارند و در شرایط سخت مجبور به کار می شوند اثرات منفی دارد. همه این عوامل بازیافت ضایعات کاتالیزور ها را به امری مهم تبدیل می کند.

همچنین، یکی از مهم­ترین دلایل بازیافت مبدل­ها، هزینه خاک کاتالیست فرسوده است که درآمدزایی و تشکیل کسب و کار برای افراد مختلف را به دنبال دارد. از طرفی، برای کمک به صنایع مختلف و کاهش هزینه‌های مربوط به مواد اولیه، بسیاری از قطعات الکتریکی بازیافت می­شوند.

تیم صنعتی بازیافت آنلاین ضایعات کاتالیزور را جمع آوری کرده و آنها را برای بازیابی فلزات گرانبها بازیافت و دپو می نماید؛ در نتیجه بازیافت آنلاین آماده خرید ضایعات کاتالیزور های شما عزیزان با قیمت مناسب و روز بازار می باشد.

به دلیل نوسان قیمت ها جهت اطلاع از قیمت کاتالیزور دست دوم  و قیمت خاک اگزوز پراید و دیگر خودروها کافی است با شماره های موجود در سایت یا راه های ارتباطی ، تماس حاصل فرمایید.

در کل اگر بصورت خلاصه بررسی کنیم قیمت ضایعات کاتالیزور به عوامل زیر بستگی دارد:

برای شرکت در دوره آموزش استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل از سایت بازیافت آنلاین، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱- ابتدا به سایت بازیافت آنلاین بروید و بر روی گزینه ثبت نام در سمینار کلیک کنید.

۲- فرم ثبت نام را با دقت پر کنید. در این فرم شما باید اطلاعات شخصی خود را همراه با ایمیل و شماره تلفن خود وارد کنید.

۳- پس از ثبت نام، پرداخت هزینه دوره آموزشی را انجام دهید. برای پرداخت می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند کارت‌های بانکی، اینترنتی و یا پرداخت با استفاده از درگاه‌های موجود در سایت استفاده کنید.

۴- پس از پرداخت هزینه، شما به صورت خودکار وارد دوره آموزشی خود خواهید شد. برای دسترسی به دوره، باید با حساب کاربری خود وارد سایت بازیافت آنلاین شوید.

۵- در دوره آموزشی، شما با روش‌های استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل آشنا خواهید شد و می‌توانید این روش‌ها را به صورت عملی یاد بگیرید.

توصیه می‌شود قبل از ثبت نام در دوره آموزشی، شرایط و قوانین مربوط به دوره و همچنین شرایط پرداخت هزینه را به دقت مطالعه کنید. همچنین لازم است داشته باشید که استخراج طلا از قطعات بازیافتی موبایل به دلیل خطراتی که در این روش وجود دارد، نیاز به تجربه و مهارت دارد. لذا قبل از انجام هرگونه عملیاتی، بهتر است با متخصصان مربوطه مشورت کنید.

مقالات مرتبط

خاک-کاتالیست

بازیافت خاک کاتالیست

یکی از مزایای مهم خاک کاتالیست این است که قابلیت بازیافت و استفاده مجدد از آن وجود دارد. این ویژگی می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در فرآیندهای صنعتی شود. برخی از مزایای دیگر بازیافت خاک کاتالیست عبارتند از: کاهش زباله‌های صنعتی: استفاده مجدد از خاک کاتالیست منجر به کاهش تولید زباله‌های صنعتی می‌شود. حفاظت از
خاک کاتالیزور

خاک کاتالیزور و قیمت آن

خاک کاتالیزور در فرآیندهای تصفیه هوا و آب به عنوان یک جاذب گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خاک از موادی تشکیل شده است که دارای خاصیت کاتالیزوری هستند، به این معنی که می‌توانند فرایندهای شیمیایی را افزایش داده و تسریع کنند. در فرآیند تصفیه هوا،  به عنوان یک فیلتر استفاده می‌شود که گازهای آلاینده را جذب می‌کند. سپس با استفاده ا
کاتالیزور

ضایعات کاتالیزور چیست؟ | بازیافت آنلاین

ضایعات کاتالیزور در واقع به شکل خرد شده و آسیاب شده کاتالیزورهای خودرو است. که این آسیاب شدن علاوه بر جمع آوری راحت، فرایند بازیافت را نیز آسانتر می کند.  ارزش بالای این ضایعات کاتالیزور و وجود فلزات گرانبها باعث شده این شغل یکی از مشاغل پرسود باشد که قیمت آن با قیمت جهانی دلار متغیر است. عمر مفید کاتالیزورها عمر مفید کاتالیزور ها