استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

نحوه محاسبه قیمت پلاتین چگونه است؟

پلاتین از دسته فلزات با ارزش و گرانبهایی است که دارای رنگ بندی خاکستری و سفید، با تراکم رسانا و شکل پذیری زیادی می باشد. پلاتین از کلمه پلاتینا به نام نقره کوچک که از یک واژه اسپانیایی گرفته شده است. پلاتین کمیاب ترین عنصر در پوسته زمین به شمار می آید که غلظت آن حدود ۵ میلیارد است. پلاتین به صورت آزاد در طبیعت یافت می شود. اصولا از خانواده پلاتین به مواردی شامل: رودیم، اسمیم، ایریدیم، پالادیم و روتنیم که ویژگی های مشابه همدیگر دارند را می توان ذکر کرد. پلاتین فلزی با ارزش و گرانبها تر از طلا است و حدود ۸ برابر طلا ارزشمندتر است. پلاتین دارای واکنش پذیری کمتر، مقاومت بالا نسبت به خوردگی حتی در محیط های بسیار گرم را داراست که به علت داشتن خاصیت کاتالیزوری بالا در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد.

مهمترین و بیشترین کاربردهای پلاتین

بیشترین کاربرد پلاتین در تهیه مبدل های کاتالیست و زیورآلات است. ساخت تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و دندانپزشکی، اتصال های الکتریکی و الکترودها، تجهیزات حرارت سنج برای کوره های الکتریکی، پوشش موشکها، سوخت موتورهای جت، دستگاه های مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی و… را می توان اشاره کرد.

پیدایش پلاتین به چه صورتی است؟

پلاتین اصولا به صورت خالص و یا در سنگ معدن آرسنید پلاتین PTAS 2 (اسپریلیت) است که به صورت گسترده ترین منبع پلاتین به شمار می رود. آلیاژ طبیعی ایریدیوم و پلاتین در معدن سولفید پلاتین PTS می توان یافت. این عنصر با میزان کمی از دیگر فلزات خانواده پلاتین که در کشورهای کلمبیا، کوه های اورال و اونتاریو و بعضی از ایالات غربی آمریکا وجود دارد.

خصوصیات و ویژگی های مهم پلاتین

پلاتین خالص دارای رنگ نقره ای مایل به سفیدی است که نرم، قابل انعطاف، مقاوم در برابر خوردگی و هادی جریان الکتریسیته می باشد. کاتالیزورهای فلزات گروه ششم از گروه پلاتین ها بسیار مهم و برجسته است از دیگر ویژگی های پلاتین خاصیت ضد تیرگی، دوام زیاد آن است که در ساخت جواهرات بکار برده می شود. پایداری این فلز در مقابل واکنش های شیمیایی و الکتریکی، افزایش دما در مجاورت هوا اصلا اکسیده نمی شود، منتهی به وسیله هالوژنها، سیانیدها، بازهای قوی و گوگردها خورده می شود. پلاتین در اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک ترکیب نشده و در محلول تیزاب سلطانی حل می شود و باعث ایجاد اسید کلرو پلاتینیک می شود. حالت های اکسیداسیون پلاتین به صورت  +۲، +۳، +۴ است. توجه نمایید: پلاتین را در مجاورت اکسیژن و هیدروژن قرار ندهید، زیرا باعث انفجار می شود.

قیمت پلاتین

محاسبه قیمت پلاتین کوین به تومان در ارز سنج

قیمت پلاتین کوین به دلار در صرافی های ایرانی و خارجی بکار می رود. نرخ لحظه ای پلاتین کوین با قیمت لحظه ای پلاتین کوین به تومان را در بر می گیرد. این قیمت ها بنا به نوع صرافی ها متفاوت است و میزان قیمت لحظه ای PLC به شکل لحظه ای با دقت زیادی صورت می گیرد.

نکات مهم و کلیدی در قیمت پلاتین کوین

قیمت ارز حاصل از عرضه و تقاضا در بازار جهانی متفاوت است. قیمت پلاتین کوین را فروشندگان و خریداران حقیقی ارز را صرافی ها تعیین می کنند. اگر فروشنده و خریدار قیمت های مشابه و نزدیکی داشته باشند اعلام قیمت سریع تر و راحت ها  است و اختلاف فی ما بین کمتر است. در صورتی که ارز پلاتین کوین از قیمت خرید و فروش دارای اختلاف زیادی باشد باعث ایجاد رکود می شود.

شاخص های موثر در قیمت پلاتین کوین

شاخص های متفاوتی بر قیمت پلاتین کوین موثر است. اخبار حیطه این ارز و خدمات و روش هایی که توسعه دهندگان می دهند اهمیت مهمی در شکل گیری قیمتPLC  دارد. اگر یک پروژه مهم و قوی باشد توسعه دهنده ها با مخاطبان در ارتباط بوده و باعث رشد قیمت  آن ارز می شود. اخبار مثبت باعث بیشتر شدن قیمت پلاتین کوین شده و اخبار منفی نتیجه معکوس دارد. فرایند کلی بازار نیز بر قیمت ها موثر است مانند: قیمت  ارز دیجیتال بیت کوین بر قیمت همه ارزها موثربوده و پلاتین کوین از این عملکرد مستثنی نیست.

قیمت پلاتین پزشکی را چطور محاسبه می کنند؟

باید در نظر بگیرید که پلاتین پزشکی دارای جنس تیتانیوم و فولاد است و همین عامل باعث بیان قیمت کمتر نسبت به فلزات پلاتین است، به همین دلیل پلاتین دست دوم نسبت به ضایعات پلاتین از قیمت کمتری برخوردار است. ضایعات پلاتین پزشکی از قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالایی برخوردار بوده و قابل دسترس برای عرضه کنندگان و تولید کنندگان مرتبط با این فعالیت می باشند. حجم و ارائه تقاضا در بازار بر قیمت های خرید و فروش تاثیر مستقیمی دارد به طور کلی زمانی که مقدار تولید در بازار کاهش یابد میزان درخواست افزایش پیدا کرده و  باعث شده قیمت در بازار افزایش یابد. مراکز و سایت های متفاوتی در زمینه خرید و فروش پلاتین دست دوم فعالیت دارند و خرید و فروش آن در بازار و  بورس صورت می گیرد. مهمترین و اساسی ترین کشورهای خریدار ضایعات پزشکی مانند: اندونزی، انگلستان، کشورهای جنوب شرقی آسیا (ژاپن و چین)، استرالیا، مالزی، هند و آمریکا است. ایران از بین کشورهای خاورمیانه حجم بالایی از واردات پزشکی در کشور امارات را انجام می دهد. برای اطلاع از قیمت پلاتین پزشکی می توانید با کارشناسان بازیافت آنلاین در ارتباط باشید.

خرید و فروش ضایعات پلاتین پزشکی چگونه است؟

به علت بکار بردن پلاتین پزشکی ضایعات آن به دلیل بازگشت به چرخه مصرف وارد حیطه بازیافت می شود، به دلیل مصرف این ضایعات در قسمت های غیر صنعتی و صنعتی برای ساخت انواع کالاها و قطعات خرید و فروش ضایعات پلاتین پزشکی و قیمت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. ضایعات پلاتین پزشکی بیشتر در بستر الکترونیکی و پزشکی است و در صنایع پتروشیمی و شیمیایی نیز مقدار بالایی از ضایعات پلاتین شیمیایی، الکترونیک و پزشکی وجود دارد. این نوع ضایعات بیشتر به صورت مواد اولیه در صنایع بکاربرده می شود. مواد حاصل از ضایعات پلاتین پزشکی در صنعت پزشکی استفاده نمی شود، زیرا کیفیت خود را از دست داده است، به همین دلیل در صنایع غیر پزشکی بکار می رود.

خرید و فروش پلاتین پزشکی دست دوم چگونه است؟

ممنوع بودن خرید و فروش پلاتین پزشکی دست دوم بنا به اطلاعیه وزارت بهداشت قابل فروش به افراد دیگر نیست و به صورت ضایعات پزشکی بازیافت شود، زیرا علاوه بر به خطر انداختن سلامت فرد و عفونت های شدید در بدن او باعث ایجاد هزینه های بالای درمانی برای بیمار و جامعه است، بنابراین پزشکان زمان خارج کردن پلاتین از بدن بیمار آن را به او تحویل نداده و به عنوان ضایعات پزشکی در نظر می گیرند.

قیمت پلاتین

سخن پایانی

در مقابل پلاتین پزشکی از جنس فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم می باشد و آلیاژی ترکیب شده از آهن و کروم و نیکل است و در صنعت پزشکی و درمان شکستگی ها کاربرد دارد. در صورتی که علاقمند هستید در مورد روش استخراج طلا از کامپیوتر بیشتر بدانید در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط