استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

فروش اسید نیتریک آزمایشگاهی

یکی از خدمات تیم بازیافت آنلاین فروش اسید و مواد شیمیایی از جمله فروش اسید نیتریک  آزمایشگاهی می باشد به همین منظور با اسید نیتریک و کاربرد آن بیشتر آشنا می‌شویم.

اسید نیتریک چه نوع اسیدی است؟

اسید نیتریک(HNO₃) که به جوهر شوره نیز معروف است از جمله اسید های پرکاربرد در صنعت بوده که بسیار قوی و خورنده است. اسید نیتریک بی رنگ است اما به مرور زمان زرد رنگ شده چرا که به اکسیدهای نیتروژن و آب تجزیه می شود.

اسید نیتریک کاربردهای مختلفی در صنایع دارد که از جمله آن می توان به تولید کودهای شیمیایی ، تولید مواد منفجره مانند نیتروگلیسیرین ، تولید اورانیوم و .. اشاره کرد که ماده اولیه برای تولید نیتریک صنعتی آمونیاک می باشد.

دقت داشته باشید هنگام کار با اسید نیتریک حتماً از دستکش استفاده شود چرا که اسیدیته آن بالا بوده و نباید در تماس مستقیم با پوست دست قرار گیرد.

جالب است بدانید اسید نیتریک در قرن شانزدهم برای جداسازی طلا و نقره به کار می رفته است. امروزه نیز از این اسید برای بازیافت فلزات ارزشمند از جمله طلا از انواع ضایعات استفاده می شود. به همین دلیل بازیافت آنلاین اقدام به فروش اسید نیتریک آزمایشگاهی می کند زیرا مواد شیمیایی برای استخراج فلزات گرانبها حتماً باید آزمایشگاهی باشند و نباید از مواد شیمیایی صنعتی در این زمینه استفاده کرد .

در ادامه با کاربردهای اسید نیتریک در بازیافت ضایعات آشنا می شویم.

 

فروش اسید نیتریک آزمایشگاهی

فروش اسید نیتریک آزمایشگاهی

 

کاربرد اسید نیتریک آزمایشگاهی در بازیافت ضایعات

برای استخراج فلزات ارزشمند مانند طلا از اسید و مواد شیمیایی استفاده می شود. یکی از اسیدهای پرکاربرد اسید نیتریک است که در استخراج طلا از ضایعات الکترونیکی نقش مهمی ایفا می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به کاربردهای این اسید در موارد زیر اشاره کرد:

فلزات پایه مانند مس ، برنج و فلزات دیگر داخل اسید نیتریک حل می شوند. به همین منظور ابتدا ضایعات الکترونیکی را داخل اسید نیتریک حل می کنیم. به عنوان مثال برای استخراج طلا از پین های مادربرد کامپیوتر ابتدا پین های مادربرد را در این اسید حل کرده که برنج کاملا داخل نیتریک حل می شود و باعث باقی ماندن پوسته های طلایی رنگ روی محلول می شود.

در استخراج طلا از برد موبایل نیز از اسید نیتریک استفاده می شود. بردهای موبایل ابتدا داخل کوره قرار گرفته و ذوب می شود و یک قرص مسی حاصل شده که شامل فلزات گرانبها می باشد. این قرص مسی را داخل اسید نیتریک حل کرده که باعث ته نشینی یک لجن سیاه رنگ می شود و این لجن حاوی فلزات ارزشمندی مانند طلا می باشد.

 

فروش اسید نیتریک آزمایشگاهی

 

کلام آخر

جهت خرید و استعلام قیمت اسیدنیتریک آزمایشگاهی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

علاوه بر این تیم بازیافت آنلاین پکیج های آموزش استخراج طلا از ضایعات را برای شما عزیزان تهیه کرده که برای مشاهده و خرید آن می توانید سری به محصولات سایت بزنید.

 

 

مقالات مرتبط