آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو
03135671208

استخراج طلا از سی پی یو

در این مقاله قصد داریم به بررسی استخراج طلا از سی پی یو بپردازیم.

ضایعات سی پی یو (CPU)

یکی از با ارزش ترین ضایعات الکترونیکی قطعات کامپیوتر هستند چرا که حاوی فلزات ارزشمندی مانند طلا و نقره می باشند. از طرفی می توان گفت  سی پی یو (واحد پردازش مرکزی) ارزشمند ترین قطعه کامپیوتر به حساب آمده که در درب ها و پین های آن طلا وجود دارد. از این رو سی پی یو یکی از منابع با ارزش استخراج طلا در ضایعات الکترونیکی به شمار می رود.

همچنین علاوه بر طلا در سی پی یو فلزات با ارزش دیگری مانند نقره، پالادیوم و پلاتین نیز یافت می شود .

سی پی یو چه از نوع سرامیکی باشد و چه از نوع فیبری پین ها و یا درب هایی با روکشی از جنس طلا دارد.

مقدار طلا در سی پی یو ها به مدل و یا سال تولید آن ها بر می گردد. برای مثال سی پی یو های امروزی نسبت به مدل قدیمی مقادیر کمتری طلا دارد. گفته می شود هر چه رنگ طلایی پایه های سی پی یو پر رنگ تر باشد حاوی طلا بیشتری می باشد.

لازم به ذکر است سی پی یو علاوه بر کامپیوتر در لپ تاپ، تبلت ،موبایل، برد های مخابراتی و .. یافت می شود.

اکنون که با اهمیت این قطعه الکترونیکی آشنا شدید به ذکر روش های استخراج طلا از آن می پردازیم.

 

استخراج طلا از سی پی یو

سی پی یو

 

روش استخراج طلا از سی پی یو

در ابتدا سی پی یو هایی که هیدسینگ خنک کننده دارند که قائدتا مس یا آلومینیوم هستند را از خود سی پی یو جدا میکنیم.

سپس سی پی یو ها را تا انجایی که امکانش هست خرد کرده و بعد از ان سی پی یو ها را داخل بشر پیرکیس ریخته  و تیزاب سلطانی را روی سی پی یو ها میریزیم و روی حرارت غیر مستقیم ملایم قرار میدهیم.

بعد از نیم ساعت کاملا دندانه های زرد رنگ سی پی یو داخل تیزاب سلطانی ما حل می شود.

سپس کیت های سی پی یو ها را از محلول جدا کرده و تا وقتی که محلول تیزآب سلطانی ما گرم می باشد سولفات آهن آزمایشگاهی را محلول در آب گرم به محلول مان اضافه میکنیم.

وقتی که محلول سولفات را اضافه میکنیم واکنش شدیدی انجام شده و گاز خرمایی رنگ متساعد می شود، این مرحله را چند بار تکرار میکنیم تا کاملا واکنش جوش ما  تمام شود.

بعد از این کار محلول را به مدت ۴۸ ساعت به صورت ثابت یکجا قرار میدهیم .در اینجا نیازی به خنثی کردن محلول تیزآب سلطانی نیست همانجا که محلول سولفات آهن را اضافه میکنیم اسید ما رقیق میشود و طلا را راحت تر آزاد می کند.

نکته

محلول به صورت ۴۸ ساعت ثابت باید یکجا بماند فقط به خاطر اینکه ذرات طلا بسیار ریز هستند.

استاندارد جهانی هم تایید کرده که طلا به خاطر ذرات ریز ۴۸ ساعت زمان میبرد تا ته نشین شود و بعد از این مرحله ته نشین شده محلول مان را ریگشور میکنیم و داخل بوته مخصوص طلا ذوب می کنیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخراج طلا از سی پی یو با بازیافت آنلاین در ارتباط باشید.

محصولات مرتبط

ضایعات مخابرات بازیافت ضایعات مخابرات

ضایعات مخابرات

در این مقاله قصد داریم به بررسی ضایعات مخابرات بپردازیم. در ابتدا بهتر است با ضایعات و انواع آن آشنا شوید: ضایعات چیست ؟ هرگونه موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد.در واقع ضایعات ارزش مالی دارد و قابل فروش است. ضایعات را می توان به سه دسته فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم کرد. ضایعات مخابرات ص
ضایعات موبایل بازیافت ضایعات موبایل

ضایعات موبایل

در این مقاله قصد داریم به بررسی ضایعات موبایل بپردازیم. در ابتدا بهتر است با ضایعات و انواع آن آشنا شوید: ضایعات چیست ؟ هرگونه موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد.در واقع ضایعات ارزش مالی دارد و قابل فروش است. ضایعات به سه دسته فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم می شود. هر وسیله غیر قابل استفاده
بازیافت لپ تاپ

بازیافت برد لپ تاپ

در این مقاله از بازیافت آنلاین قصد داریم به بررسی اهمیت بازیافت لپ تاپ ها بپردازیم. بازیافت برد لپ تاپ     با پیشرفت تکنولوژی ، لپ تاپ های سبک و قابل حمل جایگزین کامپیوترها شدند. امروزه در هر خانه، مدرسه و اداره ایی وجود این رایانه های شخصی به چشم میخورد. اما تکنولوژی هر روزه در حال پیشرفت و توسعه است و نسل های جدیدی از لپ تاپ ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *