استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

استخراج نقره از باتری ساعت چگونه انجام می شود؟

استخراج نقره از باتری ساعت نقره و فلزات مانند آن ، کاربرد های زیادی در جوامع و صنایع داشته و دارند و تفاوت دوره و عصر حاضر با گذشته ، در میزان تقاضای آن است. یکی از دلایل ارزشمند بودن نقره مانند فلزات ارزشمند دیگر، کمیاب بودن در کنار کاربردی بودن است؛ از نقره در پزشکی و داروسازی، در صنایع الکترونیک و … استفاده می شود، پس داشتن راهی دائمی و بصرفه برای دستیابی به نقره ، اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از منابعی که می توان برای استخراج نقره از آن استفاده نمود ، باتری ساعت و به طور کلی باتری هاست. در این مطلب از بازیافت آنلاین، استخراج نقره از باتری ساعت و باتری قلمی را مورد برسی قرار می دهیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

ویژگی های عنصر نقره

نقره خالص تقریباً سفید ، براق ، نرم و قابل انعطاف است که رسانای خوبی از گرما و برق است. به دلیل رنگ سفید درخشان ، قابلیت انعطاف پذیری ، شکل پذیری و مقاومت در برابر اکسیداسیون جوی ، مدت هاست که از نقره در ساخت سکه ، زیور آلات و جواهرات استفاده می شود. هم چنین نقره دارای بالاترین رسانایی الکتریکی و حرارتی شناخته می باشد. همه این ویژگی ها باعث شده امروزه استفاده از نقره تنها محدود به ساخت جواهرات نشده و در صنعت نیز کاربردهای فراوانی داشته باشد. جهت آشنایی بیشتر با کاربردهای نقره در صنعت به مقاله مربوطه اسفتاده کنید.

 

استخراج نقره از باتری ساعت

استخراج نقره از باتری ساعت

از بین باتری‌های مشاهده شده، باتری‌های اکسید نقره حاوی درصد قابل توجهی نقره هستند. بنابراین می‌توانند منبع خوبی برای بازیابی و استخراج نقره باشند. در مراحل چند گانه‌ی زیر روند استخراج نقره از این دسته باتری‌ها آموزش داده شده است.

مواد مورد نیاز:

  1. اسید نیتریک ۶۵%
  2. بشر ۱ لیتری
  3. آب مقطر

برای خرید ضایعات باتری‌های ساعت عموما فروشندگان باتری‌ها را به صورت کلی و در دسته‌‌های مختلف می‌فروشند. بنابراین شما نیاز به شناخت باتری‌ها و تفکیک آنها دارید. پس از تفکیک باتری‌ها حال آنها را  خرد می‌کنیم تا مواد بتواند به داخل باتری نفوذ کند. پس از اتمام این مراحل از استخراج نقره از باطری ساعت، باتری‌ها را داخل بشر ریخته سپس آب مقطر به ظرف اضافه کنید تا حدی که مواد با آب پوشانده شوند. سپس به اندازه‌ی ۱/۳ آب اضافه شده اسید نیتریک اضافه کنید بعد شیشه‌ی حاوی مواد را روی یک منبع گرما قرار دهید. پس از این مراحل مواد شروع به واکنش کرده و گاز سمی قهوه‌ای رنگ که سمی است منتشر می‌کند پس از کاهش واکنش به مقدار کمی اسید اضافه کنید تا موقعی که مواد در آن حل شوند. پس اتمام این مرحله مواد را بوسیله‌ی کاغذ فیلتر ، فیلتر می‌کنیم و در ظرف دیگر می‌ریزیم سپس تعدادی قطعه‌ی مسی خالص از ظرف آویزان می کنیم . پس از ۸ تا ۱۲ ساعت ذرات نقره ته نشین شده اند و آماده برای ذوب کردن هستند.

 

استخراج نقره از باتری ساعت

 

کلام آخر

در این مطلب از بازیافت آنلاین ، بهترین روش برای استخراج نقره از باطری ساعت را مورد برسی قرار دادیم ، اما در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص استخراج نقره از باتری ساعت، حتما از از مشاوره و راهنمایی های مشاورین و کارشناسان ما در بازیافت آنلاین ، استفاده نمایید.

مقالات مرتبط