استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

با کاربرد نقره در صنعت بیشتر آشنا شوید

نقره به دلیل استفاده در جواهرات و سکه ها شهرت زیادی دارد ، اما امروزه ، کاربرد اصلی نقره صنعتی است. چه در تلفن های همراه و چه در صفحات خورشیدی ، دائماً نوآوری های جدیدی برای بهره گیری از ویژگی های منحصر به فرد نقره در حال ظهور است.

نقره فلزی نجیب است زیرا در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت می کند ، البته نه به اندازه طلا. از آنجا که بهترین رسانای حرارتی و الکتریکی در بین تمام فلزات است ، نقره برای کاربردهای الکتریکی ایده آل است. ویژگی های ضد میکروبی و غیر سمی نقره باعث مفید بودن آن در داروها و محصولات مصرفی می شود.

درخشندگی و انعکاس زیاد ، آن را برای جواهرات ، ظروف نقره و آینه مناسب می کند. قابلیت انعطاف پذیری آن ، که باعث می شود به ورق صاف شود ، و شکل پذیری ، که باعث می شود آن را به سیم نازک و انعطاف پذیر بکشاند ، آن را به بهترین انتخاب برای کاربردهای صنعتی متعدد تبدیل می کند. در همین حال ، حساسیت به نور نقره باعث شده در عکاسی نیز کاربرد داشته باشد. در ادامه با کاربردهای نقره در صنعت بیشتر آشنا می شویم.

 

Application silver با کاربرد نقره در صنعت بیشتر آشنا شوید

نقره

کاربرد نقره در الکترونیک

اولین استفاده از نقره در صنعت در الکترونیک است. رسانایی حرارتی و الکتریکی بینظیر نقره در بین فلزات به این معنی است که به راحتی نمی توان با مواد کم هزینه جایگزین کرد.

به عنوان مثال در ساخت قطعاتی مانند خازن های نصب سطحی، چیپ های کامپیوتری ، کنتاکتورها و… از نقره استفاده می شود.

 

استفاده از نقره در لحیم کاری

در لحیم کاری از مقاومت کششی و شکل پذیری بالای نقره برای ایجاد اتصالات بین دو قطعه فلزی استفاده می کند.

از ضایعات نقره نیز می توان در لحیم کاری استفاده کرد. زیرا این فرآیندها به نقره خیلی خالص نیاز ندارند. لحیم کاری اتصالات محکم برای همه چیز را فراهم می کند ، از دریچه های گرمایش و تهویه مطبوع گرفته تا لوله کشی. خاصیت ضد باکتریایی و غیرسمی بودن نقره برای انسان ، آن را به جایگزینی مناسب برای پیوندهای پایه سرب بین لوله های آب تبدیل کرده است.

موارد استفاده از نقره در تولید مواد شیمیایی

نقره به عنوان کاتالیزور برای تولید دو ماده شیمیایی مهم عمل می کند: اکسید اتیلن و فرمالدئید.

از اتیلن اکسید برای تولید پلاستیک های قالب مانند دستگیره های پلاستیکی و پلاستیک های انعطاف پذیر مانند پلی استر استفاده می شود. همچنین یک ماده اصلی سازنده ضد یخ است. فرمالدئید برای ساخت پلاستیک و رزین جامد و به عنوان یک پوشش محافظ استفاده می شود. به عنوان یک کاتالیزور ، نقره سرعت واکنش ها را افزایش می دهد بدون اینکه مورد استفاده قرار گیرد.

ساخت جواهرات ، سکه و ظروف نقره ای

 

کاربرد نقره در صنعت

جواهرات نقره

 

جواهرات و ظروف نقره دو کاربرد سنتی نقره هستند. قابلیت انعطاف پذیری ، انعکاس پذیری و درخشندگی باعث می شود که نقره گزینه ای مناسب و زیبا باشد. از آنجا که قیمت آن از طلا کمتر است ، نقره یک انتخاب محبوب برای جواهرات و یک استاندارد برای غذاخوری خوب است. فلزات پایه با روکش نقره جایگزین کم هزینه تری برای نقره ارائه می دهند.

علاوه بر این نقره به طور سنتی ، با طلا ، به عنوان فلز مورد استفاده در سکه ها استفاده می شود. به عنوان یک فلز گرانبها ، نقره نادر و با ارزش است ، و آن را به یک ذخیره مناسب ثروت تبدیل می کند.

کاربرد نقره در پزشکی

یونهای نقره با جذب اکسیژن به عنوان کاتالیزور عمل می کنند که با تداخل در تنفس آنها ، باکتری ها را از بین می برد. این خاصیت آنتی بیوتیکی ، همراه با غیر سمی بودن آن ، هزاران سال است که نقره را در پزشکی نقش اساسی می دهد. قبل از استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها ، برای کمک به بهبود زخم ها ، فویل نقره دور آن پیچیده می شد. نقره همچنین در قطره های چشم و بهداشت دندان برای بهبود و جلوگیری از عفونت استفاده شده است.

به عنوان مثال در دندان پزشکی برای پر کردن دندان ها از نقره نیز استفاده می شود.

 

کاربرد نقره در صنعت

کاربرد نقره در دندان پزشکی

 

اکنون که با کاربردهای بیشمار نقره در صنایع مختلف بیشتر آشنا شدید به اهمیت بازیافت آن پی برده اید. جهت آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی کافی است با بازیافت آنلاین تماس بگیرید.

مقالات مرتبط