استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

در چه وسایل الکترونیکی طلا وجود دارد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دانش بشر ، وسایل الکترونیکی قدیمی می شوند و در صورتی که دیگر قابل استفاده نباشند دور انداخته می شوند.

آیا این بدان معناست که وسایل الکترونیکی قدیمی دیگر فاقد ارزش هستند و قابل استفاده نیستند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا هستند و می توان از آن ها به عوان منابعی غنی برای استخراج فلزات گرانبها از جمله طلا استفاده نمود.

با دانستن این موضوع که دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا هستند ، نا خودآگاه این سوال در ذهن شکل می گیرد که کدام دستگاه ها و وسایل دارای طلای بیشتری هستند و چگونه می توان به بهترین شکل ممکن از طلای این دستگاه ها استفاده نمود؟

در این مقاله از بازیافت به دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا خواهیم پرداخت ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

چه الکترونیکی بیشترین طلا را در خود دارد؟

دوربین های فیلمبرداری

مدلهای قدیمی بزرگ که می توانستند کل نوارهای نوار VHS را ببلعند دارای بردهای جامبو هستند که حاوی طلا و نقره هستند. آنها حاوی مس ، سرب و تعداد زیادی فلزات کم ارزش دیگر هستند.

 دستگاه های الکترونیکی قدیمی حاوی طلا

نمونه ها عبارتند از:
دوربین های فیلمبرداری: مارک هایی مانند JVC ، Panasonic ، RCA و Zenith
فیلمبرداری فیلم و دیجیتال: مارک هایی مانند Canon ، Fujifilm و Nikon
استریو و رادیو
استریوها و رادیوهای قدیمی تر دارای طلا بیشتری نسبت به نسخه های جدیدتر هستند زیرا اغلب دارای اجزای روکش طلا هستند ، اما همه استریوها دارای تخته مدار با مقداری طلا هستند.
نمونه ها عبارتند از: استریو اتومبیل: مارک هایی مانند Alpine و Sony
رادیوها: رادیوهای CB ، ژامبون و موج کوتاه
سیستم های صوتی خانگی: مارک هایی مانند یاماها
پخش کننده های رسانه
طلا در صفحات مدار پخش کننده های Blu-ray ، CD و DVD ، و همچنین دستگاه های پخش فیلم و پخش کننده فیلم Betamax قرار دارد.
نمونه ها عبارتند از:
دستگاه های پخش رسانه قدیمی: پخش کننده های Betamax سونی و مارک های VCR مانند JVC ، Panasonic و Sony  Boomboxes
و دستگاه های پخش سی دی قابل حمل: مارک هایی مانند پایونیر ، سونی و یاماها
پخش کننده های Blu-ray و DVD: مارک هایی مانند LG ، Magnavox ، Sony و Sylvania

لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی قدیمی

رایانه های رومیزی بزرگ قدیمی به اندازه درب ها مفید هستند ، اما هنوز حاوی مقادیر کمی طلا هستند. آنها را روی هم بچینید ، با ما تماس بگیرید و ما می توانیم نحوه بازیافت آنها را به صورت سودمند توضیح دهیم.

و فراموش نکنید که طلا را می توانید در تابلوهای مدار چاپی ، کارت های مودم ، کارت های گرافیک ، تراشه های حافظه و سایر لوازم جانبی که در این ماشین های قدیمی قرار گرفته اند ، پیدا کنید. حدود پنج اونس طلا در ۲۰۰۰ برد مدار کامپیوتر یا ۲۰۰ لپ تاپ کامل وجود دارد. به طور معمول در ابر رایانه های قدیمی و رایانه های رومیزی (از دهه ۱۹۹۰ یا قبل) مقدار بیشتری طلا وجود دارد.

علاوه بر برد مدار ، کارت های مودم ، کارت های گرافیک و قطعات حافظه نیز دارای طلا هستند.

نمونه ها عبارتند از:

ابر رایانه ها:

مانند Cray-2 (توجه: مدلهای قدیمی Cray معمولاً طلای بیشتری نسبت به سایر وسایل الکترونیکی خانگی دارند ، اما یافتن آنها بسیار آسان نیست.)
لپ تاپ ها: مارک هایی مانند Dell ، HP و Lenovo رومیزی: مدلهای Mac و PC

بازیافت آنلاین

دستگاه های الکترونیکی قدیمی حاوی طلا

دیسک لیزری و پخش کننده های سونی Betamax

قانون قدیمی “هرچه بزرگتر ، بهتر” در مورد انتخاب وسایل الکترونیکی برای بازیافت صدق می کند – و این دستگاه ها قطعاً صورت حساب را پر می کنند. صفحه اصلی مدار سونی Betamax (دستگاه پخش دیسک لیزری کوتاه مدت سونی) بسیار بزرگ است . و در کنار اکثر تخته های مدار دیگر مانند یک زمین فوتبال به نظر می رسد .

کنسول های بازی

کنسول های بازی که جزو دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا می باشند، فقط حاوی مقدار کمی طلای قابل بازیافت هستند. اما آنها در مقادیر زیادی تولید شده اند که هنوز هم به راحتی در فروش گاراژ ، فروشگاه های آشغال و حتی در سطل های زباله که لوازم الکترونیکی در زباله های شهری شما پرتاب می شود ، یافت می شوند. آنها را جمع کنید ، آنها را روی هم جمع کنید و امروز با ما تماس بگیرید .

نمونه ها عبارتند از: کنسول ها: مارک هایی مانند Nintendo 64 ، Nintendo DSi ، Nintendo NES ، PlayStation Portable و Xbox 360
لوازم جانبی: کنترلرهای سیمی و کارتریج های قدیمی بازی

VCR

تقریباً ناراحت کننده است ، اینطور نیست که دستگاه VCR که در همه جا رایج بود منسوخ شده است؟ خانه ها در همه جا هنوز آنها را نشسته اند ، و همچنین کاست های VHS. اگر می توانید تعداد زیادی از آنها را با قیمت مناسب خریداری کنید ، می توانید سرمایه خود را بازگردانید.

موبایل و تبلت

از دیگر دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا ، می توان به تلفن های همراه و تبلت اشاره نمود اما باید در نظر داشت مقدار طلا در تلفن های همراه اندک است.

برای بازیابی ۱۰ اونس تروی تقریباً ۱۰ هزار تلفن مورد نیاز است.با این حال ، شما می توانید تلفن های همراه قدیمی را به وفور پیدا کنید ، زیرا افراد زیادی هر چند سال یکبار آنها را جایگزین می کنند.تلفن های همراه قدیمی و تلفن های هوشمند جدید دارای طلا هستند.

در بسیاری از موارد ، تبلت ها مانند تلفن های هوشمند بزرگ ساخته می شوند ، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که طلا کمی بیشتر از تلفن (اما کمتر از رایانه) در آنها پیدا کنید.

نمونه ها عبارتند از:
تبلت ها: مارک هایی مانند Apple iPad و Samsung Galaxy Tab
تلفن های هوشمند: مارک هایی مانند iPhone iPhone ، Google Pixel ، Huawei P و Mate ، Samsung Galaxy ، Sony Xperia و Motorola E ، G ، Z و X
تلفن های همراه قدیمی: مارک هایی مانند نوکیا و بلک بری

چه الکترونیکی بیشترین طلا را در خود دارد؟

دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا

تلویزیون ها

تلویزیون ها نیز جزو دستگاه های الکترونیکی حاوی طلا هستند و که مدل لوله های قدیمی و هم مدلهای صفحه تخت جدیدتر-دارای طلا در تابلوهای مدار چاپی و/یا مدارهای مجتمع هستند.

نمونه ها عبارتند از:

تلویزیون های CRT (Tube): مارک هایی مانند امرسون ، پاناسونیک ، کوازار و توشیبا
صفحه های تخت LCD و پلاسما: مارک هایی مانند LG ، Sharp ، Toshiba ، Sony و VIZIO

(توجه: تلویزیون های پلاسما دارای مقادیر بسیار بیشتری از نقره نسبت به طلا هستند ؛ می توانید قیمت فعلی قراضه نقره را بررسی کنید .)

آنچه درباره بازیابی طلا از الکترونیک باید بدانید

بسیاری از وسایل الکترونیکی خانگی معمولی مقدار کمی طلا دارند ، اگرچه لوازم الکترونیکی قدیمی ممکن است مقادیر بیشتری داشته باشند.

طلا در قطعات الکترونیکی مانند CPU ها ، پین ها و بردهای مدار یافت می شود و برای استفاده الکترونیکی مناسب است زیرا در برابر خوردگی مقاومت می کند.

با این حال ، از آنجا که طلا گران است ، تولیدکنندگان امروزی سعی می کنند تا حد ممکن از آن استفاده کنند.
اکثر مکانها نیاز دارند که طلا را از لوازم الکترونیکی قبل از فروش بازیابی کنید تا راحت تر تصفیه شود.

توجه داشته باشید که بازیابی طلا ممکن است مشکل باشد و شما باید دستگاه را کاملاً برچیده و طلا را از سایر عناصر در قطعاتی مانند برد مدار جدا کنید.

این روند همچنین می تواند خطرناک باشد. برخی از فرایندهای بازیابی نیاز به استفاده از مواد شیمیایی خورنده دارند. یک گزینه آسان تر و اغلب ایمن تر این است که تخته مدار را به طور کامل به شرکت هایی که در ضایعات الکترونیکی تخصص دارند بفروشند .

ممکن است بخواهید به خاطر داشته باشید که در حالی که لوازم الکترونیکی قدیمی به طور معمول دارای طلا بیشتر هستند ، تلاش لازم برای از بین بردن استریوها یا رایانه های قدیمی ممکن است ارزش طلای داخل را نداشته باشد.

برخی از وسایل الکترونیکی قدیمی مانند دوربین فیلمبرداری و کنسول های بازی ممکن است به عنوان کالاهای کالایی ارزش بیشتری داشته باشند. فروش کالا را به صورت کامل یا قطعات به جای آن در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت بازیافت آنلاین مراجعه نمایید .

همچنین اینستاگرام بازیافت آنلاین هم برای پاسخگویی شما همراهان بازیافت آنلاین فعال می باشد .

مقالات مرتبط