استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

03135671208

بازیافت برد لپ تاپ

بازیافت لپ تاپ ها عنوانی عجیب و کمی خنده دار است چراکه به اگر به معنای آن توجه کنیم ، این سوال پیش می آید که بازیافت لپ تاپ دقیقا یعنی چی ؟ آیا اصلا چنین چیزی امکان پذیر هست؟

در جواب این سوال باید بگوییم که به صورت کلی لپ تاپ ها و وسابل الکترونیکی از بخش های قابل بازیافتی تشکیل شده اند که بازیافت و بازگردانی آن ها دارای ارزش و اهمیت است و این ارزش را می توان هم از جنبه زیست محیطی و هم از جنبه اقتصادی در نظر گرفت.

همان طور که بالاتر هم به آن اشاره کردیم ، لپ تاپ هم از این موضوع متمایز نیست و می توان از بیشتر قسمت ها و قطعات آن برای بازیافت و بازگردانی مواد قابل بهره برداری ، استفاده نمود.

در این مقاله از بازیافت آنلاین به این موضوع پرداخته ایم که چه مواد و فلزاتی را می توان از برد لپ تاپ ها بازیافت نمود ، پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بازیافت برد لپ تاپ

 

بازیافت لپ تاپ

بازیافت لپ تاپ

 

با پیشرفت تکنولوژی ، لپ تاپ های سبک و قابل حمل جایگزین کامپیوترها شدند. امروزه در هر خانه، مدرسه و اداره ایی وجود این رایانه های شخصی به چشم میخورد. اما تکنولوژی هر روزه در حال پیشرفت و توسعه است و نسل های جدیدی از لپ تاپ ها با امکانات بیشتر تولید و عرضه می شود. طبیعتا افراد نیز برای بهره برداری از این امکانات دست به تعویض رایانه های شخصی خود میزنند. علاوه بر این لپ تاپ نیز مثل سایر وسایل الکترونیکی عمر مشخصی داشته و از کار می افتد.

اکنون سوال اینجاست که با این حجم از لپ تاپ های مستعمل و از کار افتاده چه می کنند؟ آیا دور ریختن آن ها کار درستی است ؟

البته که نه ! ضایعات لپ تاپ ها در دسته ی ضایعات الکترونیکی به شمار رفته که قابل بازیافت هستند. جالب است بدانید از بازیافت لپ تاپ فلزات گران بهایی مانند طلا ، نقره ، پالادیوم ، مس و.. استخراج می شود. اما تنها وجود این فلزات ارزشمند بازیافت آن ها را به امری ضروری تبدیل نمی کند. دلیل دیگر آن حفظ محیط زیست است.

ضایعات الکترونیکی مانند لپ تاپ ها حاوی عناصر مخربی هستند که می توانند به انسان و محیط زیست آسیب وارد کنند. برای مثال مانیتورها حاوی فلز سرب بوده و سی پی یوهای موجود در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها می تواند سم خطرناک آرسنیک تولید کنند.

کدام قسمت از لپ تاپ ها قابل بازیافت است؟

تا حدی می توان گفت ، کل یک لپ تاپ قابل بازیافت است ! شیشه ، فلز ، پلاستیک ، باتری ، اکثر مواد تشکیل دهنده لپ تاپ می توانند ارزشمند باشند و برای ایجاد محصولات جدید با همان ویژگی استفاده می شوند.

آیا سیم ها و کابل ها نیز قابل بازیافت هستند؟

بله ، همه کابل ها و سیم هایی که با لپ تاپ خود استفاده می کنید ، از جمله سیم برق ، کابل های صوتی ، لوازم جانبی مانند صفحه کلید و ماوس ، کابل های A / V و HDMI و تقریباً هر چیز دیگری که می توانید به برق وصل کنید ، همه قابل بازیافت هستند. سیم هایی از این قبیل حاوی مس و گاهی اوقات فولاد یا آلومینیوم هستند که می توانند بازیافت شوند و برای تولید محصولات جدید استفاده شوند.

چه مراحلی برای بازیافت لپ تاپ ها طی می شود ؟

در اولین قدم بدنه لپ تاپ را باز کرده و مادربرد را از آن جدا می کنند. قطعات با ارزشی روی مادر برد وجود دارد که باید از آن جدا شود. بنابراین قطعاتی مانند رم و کارت گرافیک از آن جدا می شود. چرا که حاوی فلز گران قیمت طلا هستند. از دیگر قطعات با ارزش لپ تاپ مشابه کامپیوتر سی پی یو می باشد. سی پی یو ها منبع خوبی برای استخراج فلزاتی مانند طلا و نقره هستند. پس از جدا سازی همه این قطعات هر کدام به روش خود بازیافت می شوند.

در آخر نوبت به بازیافت خود مادربرد می رسد . مادربرد ها حاوی فلزات گران بهایی مانند طلا و نقره هستند که نمی توان به سادگی از آن ها گذشت.

جهت آموزش بازیافت فلزات گران بها از انواع ضایعات می توانید با تیم صنعتی بازیافت آنلاین تماس بگیرید.

 

بازیافت لپ تاپ

بازیافت لپ تاپ

مقالات مرتبط

قیمت ضایعات کامپیوتر

قیمت ضایعات کامپیوتر

تیم بازیافت آنلاین با بیش از چند سال تجربه در زمینه بازیافت انواع ضایعات آمادگی خود را جهت خرید برد موبایل و کامپیوتر اعلام می دارد. شما همراهان گرامی می توانید جهت آگاهی از قیمت ضایعات کامپیوتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. در ادامه به اهمیت بازیافت ضایعات کامپیوتر می پردازیم و عوامل اثرگذار برروی قیمت این ضایعات را ب

استخراج طلا از کامپیوتر

در این مقاله قصد داریم به بررسی استخراج طلا از کامپیوتر بپردازیم. پس با ما همراه باشید. در چه قطعاتی از کامپیوتر طلا وجود دارد؟ در ساخت بسیاری از قطعات الکترونیکی از جمله کامپیوتر از طلا استفاده می شود. هر چند مقدار طلای استفاده شده کم است اما وقتی پای بازیافت میلیون ها قطعات کامپیوتر به میان می آید مساله فرق می کند. کامپیوترهای مست

فروش اسید و مواد شیمیایی

بازیافت آنلاین اقدام به فروش اسید و مواد شیمیایی می نماید. همان گونه که می دانید هر موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد که این ضایعات ارزش مالی نیز دارند. ضایعات در دسته های مختلف فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم بندی شده که هر کدام ممکن است حاوی فلزات ارزشمندی از جمله طلا ، نقره ، پلاتین ، پا