استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

کاربردهای طلا در صنعت

طلا از جمله مهم ترین و پرکاربرد ترین ، فلزات در صنایع و و زندگی تمامی مردم جهان به  حساب می آید ، به طوری که عملا زندگی تمام مردم جهان به کاربرد های طلا این فلز ارزشمند و زیبا ، وابسته است.

در این مفاله از بازیافت آنلاین ، قصد داریم تا کاربرد های طلا در صنعت را مورد تحلیل و برسی قرار دهیم ، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

طلا جدایی از کاربردی که در جواهر سازی و لوازم زینتی دارد ، ویژگی هایی دارد که به واسطه این ویژگی های شگفت انگیز ، می توان با جرعت تمام از طلا ،برای مقاصد صنعتی استفاده نمود.

از جمله این ویژگی ها ، می توان به هدایت جریان الکتریکی ،کدر نشدن ، قابلیت شکل پذیری ، به طوری که می توان آن را به  شکل سیم یا ورق های نازک در آورد ورنگ براق و خیره کننده ،اشاره نمود، که طلا را برای استفاده در صنایع مختلف پرکارد نموده اند.

در ادامه با کاربردهای طلا در صنعت بیشتر آشنا می شویم :

کاربرد اصلی طلا ، جواهر سازی

 

کاربردهای طلا در صنعت

کاربرد های طلا | صنعت جواهرسازی

 

تقریبا از زمانی که انسان ، طلا را شناسایی کرده تا به امروز ، بیشتر طلای استخراج شده خود را ، هنرمندانه در صنعت جواهر سازی و برای تولید لوازم زینتی و زیبا ، مورد استفاده قرار داده است.

امروزه ، بیش از ۷۸% طلا اسخراج شده در صنعت جوار سازی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص ویژه طلا مانند درخشش بسیار بالا ، مقاومت دربرابر کدر شدن، قابلیت چکش خواری و…آن را برای ساخت جواهرات مناسب می کند.

طلای خالص بسیار نرم است تا در برابر فشارهای وارد شده بر بسیاری از اقلام جواهرات مقاومت کند. صنعتگران آموختند که آلیاژ طلا با فلزات دیگر مانند مس ، نقره و پلاتین دوام آن را افزایش می دهد. از آن زمان بیشتر طلاهایی که در ساخت جواهرات استفاده می شود ، آلیاژ طلا با یک یا چند فلز دیگر است.

کاربرد های طلا ، پشتوانه مالی

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم ، دامنه کاربرد های طلا ، بسیار گسترده است ، و به همین اندازه ، این فلز ، کمیاب می باشد که همین دلیل بسیار بزرگی برای ارزشمند بودن این فلز زیباست.

از زمان های گذشته تا به امروز ، از طلا به عنوان یک وسیله برای مبادله و خرید و فروش نیز استفاده می شده و این جز اولین کاربرد هایی است که طلا در جوامع بشری ، بر عهده دارد و شاید جالب باشد که بدانید ، هنوز هم طلا ، این کاربرد خود را حفظ نموده است.

طلای مورد استفاده به عنوان پشتوانه مالی برای ارز بیشتر در قالب شمش های طلا نگهداری می شود. استفاده از شمش های طلا هزینه های تولید را به حداقل رسانده و نگهداری از آن را آسان تر می کند. امروزه بسیاری از دولت ها ، افراد و موسسات سرمایه گذاری های طلا را به شکل شمش انجام می دهند.

امروزه سکه های طلا دیگر برای معاملات مالی کاربرد گسترده ای ندارند. با این حال ، سکه های طلا که در وزن های مشخص صادر می شوند ، روش های محبوب مردم برای خرید و داشتن مقادیر کمی طلا به منظور سرمایه گذاری هستند.

کاربرد های طلا  در صنعت الکترونیک

 

کاربردهای طلا در صنعت

کاربردهای طلا در ساخت بورد های الکترونیک

 

یکی از مهمترین کاربرد صنعتی طلا در ساخت قطعات الکترونیکی است. همانطور که می دانید ، طلا رسانای عالی برق است. این یک جز الکتریکی قابل اعتماد در مادربردها ، میکروچیپ ها و مدارهای مورد استفاده در دستگاه های الکترونیکی رایج مانند تلفن های همراه و رایانه است.

مقدار کمی طلا تقریباً در هر دستگاه پیچیده الکترونیکی استفاده می شود. این شامل تلفن های همراه ، ماشین حساب ها ، کامپیوتر و لپ تاپ ها ، واحدهای سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) و … است. اکثر لوازم الکترونیکی بزرگ مانند دستگاه های تلویزیون نیز حاوی طلا هستند.

کاربردهای طلا در پزشکی

کاربردهای پزشکی طلا بسیار گسترده است و در اینجا نمی توان لیست دقیق از آن ارائه نمود، اما برخی از کاربردهای معمول شامل موارد زیر است:

تشخیص های پزشکی : طلا را می توان با عبور از بدن انسان برای غربالگری ، تحقیق و تشخیص سلولهای سرطانی ردیابی کرد.

داروهای پزشکی : نانوذرات طلا در برخی از قرص ها برای مقابله با زخم معده و آرتروز مزمن شناخته شده است.

درمان سرطان : ذرات  طلا به بافت ها تزریق می شود تا به عنوان منبع تابش در درمان شیمی درمانی کمک کند.

ابزار پزشکی : علاوه بر این طلا در ابزارهای پزشکی و جراحی نیز کاربرد دارد.

کاربرد های طلا ، دندانپزشکی

 

کاربردهای طلا در صنعت

کاربردهای طلا در دندان پزشکی

 

طلا به دلیل عملکرد برتر و زیبایی در دندانپزشکی نیز کاربرد دارد. از آلیاژهای طلا برای پر کردن ، تاج دندان و وسایل ارتودنسی استفاده می شود.

از طلا در دندانپزشکی استفاده می شود زیرا از نظر شیمیایی بی اثر می باشد و حساسیت خیلی کمتری ، نسبت به سایر مواد ، می تواند برای فرد بیمار ایجاد نماید و  در عین حال کار دندانپزشک با آن آسان تر از سایر مواد است.

کاربرد های طلا ، هوا فضا

کاربردهای طلا در عرصه هوافضا ، بسیار گسترده و جذاب است ، به طوری که می توان ردپای آن را از ساختار لباس فضانوردان تا ساختار فضاپیما ها مشاهده نمود.

برای مثال ، یکی از بزرگ ترین دلایلی که از طلا در لباس فضانوردان استفاده می شود ، محافضت از فضانوردان در برابر اشعه های کیهانی است.

به طور کلی ، در صنعت هوافضا ، از تمامی خواص و ویژگی های طلا به بهترین و دقیق ترین شکل ممکن می توان استفاده نمود.

اگر می خواهید میلیاردها دلار برای یک وسیله نقلیه فضایی هزینه کنید که پس از پرتاب احتمال روغن کاری ، نگهداری و تعمیر آن کاملاً صفر است ، بنابراین ساخت آن با مواد بسیار قابل اعتماد از اهمیت بالایی برخوردار است. دقیقاً به همین دلیل است که از طلا به صدها روش در هر وسیله فضایی که ناسا پرتاب می کند استفاده می شود.

 

 سخن پایانی

بازیافت آنلاین ، از جمله مجموعه هایی در کشور است که به صورت تخصصی به امر بازیافت و استخراج فلزات گرانبها ، پرداخته و با جدیت تمام این صنعت ارزشمند را در کشور گسترش می دهد.

اگر در مورد کاربرد های طلا سوال یا ابهامی برای شما وجود دارد ، می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های متخصصین بازیافت آنلانین استفاده نمایید.

مقالات مرتبط