آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

استخراج نقره از باتری ساعت

فهرست موضوعات مقاله

در این مقاله قصد داریم استخراج نقره از باتری ساعت و استخراج طلا از باتری قلمی را بررسی کنیم. در ابتدا با خصوصیات فلز نقره بیشتر آشنا شوید :

نقره

نقره خالص تقریباً سفید ، براق ، نرم و قابل انعطاف است که رسانای خوبی از گرما و برق است.

به دلیل رنگ سفید درخشان ، قابلیت انعطاف پذیری ، شکل پذیری و مقاومت در برابر اکسیداسیون جوی ، مدت هاست که از نقره در ساخت سکه ، زیور آلات و جواهرات استفاده می شود. هم چنین نقره دارای بالاترین رسانایی الکتریکی و حرارتی شناخته می شود.

همه این ویژگی ها باعث شده امروزه استفاده از نقره تنها محدود به ساخت جواهرات نشده و در صنعت نیز کاربردهای فراوانی دارند. جهت آشنایی بیشتر با کاربردهای نقره در صنعت به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

 

استخراج نقره از باتری ساعت

استخراج نقره از باتری ساعت

استخراج نقره از باتری ساعت

از بین باتری‌های مشاهده شده باتری‌های اکسید نقره حاوی درصد قابل توجهی نقره هستند. بنابراین می‌توانند منبع خوبی برای بازیابی و استخراج نقره باشند. در مراحل چند گانه‌ی زیر روند استخراج نقره از این دسته باتری‌ها آموزش داده شده است.

مواد مورد نیاز:

۱- اسید نیتریک ۶۵%

۲- بشر ۱لیتری

۳- آب مقطر

برای خرید ضایعات باتری‌های ساعت عموما فروشندگان باتری‌ها را به صورت کلی و در دسته‌‌های مختلف می‌فروشند. بنابراین شما نیاز به شناخت باتری‌ها و تفکیک آنها دارید.

پس از تفکیک باتری‌ها حال آنها را  خرد می‌کنیم تا مواد بتواند به داخل باتری نفوذ کند.

پس از اتمام این مراحل باتری‌ها را داخل بشر ریخته سپس آب مقطر به ظرف اضافه کنید تا حدی که مواد با آب پوشانده شوند. سپس به اندازه‌ی ۱/۳ آب اضافه شده اسید نیتریک اضافه کنید بعد شیشه‌ی حاوی مواد را روی یک منبع گرما قرار دهید.

پس از این مراحل مواد شروع به واکنش کرده و گاز سمی قهوه‌ای رنگ که سمی است منتشر می‌کند پس از کاهش واکنش به مقدار کمی اسید اضافه کنید تا موقعی که مواد در آن حل شوند.

پس اتمام این مرحله مواد را بوسیله‌ی کاغذ فیلتر ، فیلتر می‌کنیم و در ظرف دیگر می‌ریزیم سپس تعدادی قطعه‌ی مسی خالص از ظرف آویزان میکنیم .

پس از ۸ تا ۱۲ ساعت ذرات نقره ته نشین شده است و آماده برای ذوب کردن است.

جهت آموزش استخراج طلا و نقره از ضایعات الکترونیکی با بازیافت آنلاین تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

استخراج نقره

استخراج نقره

در این مقاله با موضوع استخراج نقره با ما همراه باشید. فلز نقره نقره یا سیم یک عنصر شیمیایی است. نقره فلزی نرم، سفیدرنگ، براق و جذاب است که در بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارد. این فلز در طبیعت هم به صورت خالص و هم به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و هم
فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی

فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی

بازیافت آنلاین ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه بازیافت ضایعات ازجمله فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی است. در ادامه مقاله با این اسید پرکاربرد در صنعت بیشتر آشنا می شویم. اسید کلریدریک اسید کلریدریک که با نام جوهر نمک شناخته شده است محلولی بی رنگ با بوی تند است. اسید کلریدریک یک اسید معدنی بسیار خورنده و قوی بوده که کاربردهای متنوع
بازیافت نقره

بازیافت نقره

در ادامه با بازبافت نقره همراه ما باشید. نقره نقره فلزی به رنگ سفید براق است که همانند طلا جزو فلزات گران بها به شمار رفته و بیشتر در زیورآلات و جواهرات به چشم می خورد. علاوه بر این فلز نقره در صنایع الکترونیک ، تولید سکه ، دندان پزشکی ، عکاسی و..نیز کاربرد دارد. به همین جهت بازیافت نقره از انواع ضایعات امری مهم بوده که امروزه به آن تو