استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

قیمت ضایعات کامپیوتر

تیم بازیافت آنلاین با بیش از چند سال تجربه در زمینه بازیافت انواع ضایعات آمادگی خود را جهت خرید برد موبایل و کامپیوتر اعلام می دارد. شما همراهان گرامی می توانید جهت آگاهی از قیمت ضایعات کامپیوتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. در ادامه به اهمیت بازیافت ضایعات کامپیوتر می پردازیم و عوامل اثرگذار برروی قیمت این ضایعات را بررسی می کنیم.

 

قیمت ضایعات کامپیوتر

برد کامپیوتر

ضایعات الکترونیکی چیست ؟

ضایعات الکترونیکی ( e-waste)  وقتی ایجاد می شوند که یک محصول الکترونیکی پس از پایان عمر مفید آن دور انداخته شود. گسترش سریع فناوری و جامعه منجر به ایجاد مقدار بسیار زیادی زباله الکترونیکی در هر دقیقه می شود.

بازیافت یکی از عناصر اساسی مدیریت ضایعات الکترونیکی است. اگر به طور صحیح انجام شود ، می تواند نشت مواد سمی به محیط زیست را تا حد زیادی کاهش داده و در برابر فرسودگی منابع طبیعی نیز مبارزه کند. در نتیجه لازم است بازیافت این نوع ضایعات را به متخصصان این حوزه واگذار کنید.

کامپیوتر یکی از انواع مهم ضایعات الکترونیکی به شمار رفته که با پیشرفت تکتولوژی تولید و استفاده از آن نیز افزایش می یابد. از طرفی هر چه استفاده از کامپیوترها افزایش یابد تولید ضایعات آن ها نیز افزایش یافته و بدین صورت بشر با انبوهی از ضایعات کامپیوترهای مستعمل روبرو می شود که چاره ایی جز نابودی آن ندارد. اما آیا دفن یا سوزاندن این نوع ضایعات راه درستی است ؟

بازیافت ضایعات کامپیوتر

ضایعات کامپیوتر حاوی مواد سمی مانند کروم ، سرب ، کادمیوم ، دی اکسین و..می باشد که هر کدام از آن ها می تواند باعث آلودگی محیط زیست و آسیب به انسان شود. دفن و سوزاندن ضایعات کامپیوتر تنها به دلیل وجود مواد سمی کار اشتباهی نیست ، بلکه دلیل دیگری نیز وجود دارد و آن وجود فلزات ارزشمند در این نوع ضایعات می باشد.

جالب است بدانید ضایعات کامپیوتر حاوی فلزات گران بهایی مانند طلا ، نقره ،مس ،پالادیوم و ..است. در نتیجه بهترین راه برای خلاصی از ضایعات کامپیوتر بازیافت این نوع ضایعات است تا هم به حفظ محیط زیست کمک شود و هم با استخراج فلزات ارزشمند از آن چرخه ی تولید رونق پیدا کند.

کشورهایی مانند چین و ژاپن سالانه درآمد خوبی از بازیافت ضایعات الکترونیکی همچون کامپیوتر به دست می آورند. شما نیز می توانید با فروش ضایعات کامپیوتر خود به تیم بازیافت آنلاین به رونق این صنعت در کشور کمک کنید.

قطعات زیر در کامپیوترها حاوی فلزات ارزشمند بوده و قابل بازیافت هستند :

مادربرد

رم (RAM)

کارت گرافیک

سی پی یو ( CPU)

هارد

کیس

مانیتور

 

قیمت ضایعات کامپیوتر

قیمت ضایعات کامپیوتر

قیمت ضایعات کامپیوتر

یکی از خدمات تیم بازیافت آنلاین خرید ضایعات کامپیوتر و موبایل است. اما اگر بخواهیم در رابطه با قیمت ضایعات کامپیوتر صحبت کنیم ذکر این نکته ضروری است که قیمت ضایعات کامپیوتر ارتباط مستقیمی با قیمت طلا و نقره داشته و با توجه به نوسانات بازار مشخص کردن قیمت مطلق برای این ضایعات امری ناشدنی است.

از طرفی کامپیوتر شامل اجزا مختلفی مانند مادربرد ، رم ، سی پی یو و..است که هر کدام می توانند ارزش و قیمت متفاوتی داشته باشند. بنابراین شما همراهان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید . تیم بازیافت آنلاین همه روزه پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشد.

 

مقالات مرتبط