آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

اهمیت بازیافت طلا

پیوندی که با گذشت زمان تقویت می شود ، تأثیر طلا در جامعه بشری است. با این حال ، ممکن است به زودی خود را در جهانی پیدا کنیم که استخراج طلا از پوسته زمین از نظر اقتصادی امکان پذیر نباشد. از این رو در ادامه به بررسی اهمیت بازیافت طلا از ضایعات مختلف می پردازیم.

استخراج طلا از معدن چه مشکلاتی به دنبال دارد ؟

برای استخراج فقط ۱۰ گرم طلا ، سیستم های نقاله عظیم باید تا ۵ تن سنگ معدن جابجا کنند. با استفاده بی رویه از ماشین آلات سنگین ، بخارهای خروجی گازوئیل به جو منتقل می شوند. بعلاوه ، در جاهایی که از ذخایر طلا بهره برداری می شود ، رودخانه ها  و جنگل ها نابود شده و کوه ها برداشته می شوند. اینها همه دلیل خوبی برای بازیابی طلای قدیمی ، ذوب مجدد آن در پالایشگاه ها و بازیافت فشرده است. از این طریق طلای جدید بازیابی شده و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می شود.

 

اهمیت بازیافت طلا

اهمیت بازیافت طلا

 

ایجاد زباله

یک حلقه طلا می تواند به طور بالقوه ۲۰ تن زباله استخراج معدن ایجاد کند! این زباله ها حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که می توانند منبع آب و خاک اطراف را آلوده کنند.

در بعضی موارد ، ساکنان محلی در معرض مواد شیمیایی مانند جیوه هستند که باعث ایجاد بیماری های جدی طولانی مدت می شود.

استفاده زیاد  از آب

پروژه های بزرگ استخراج می توانند روزانه به طور متوسط ۶۰،۰۰۰ – ۱۰۰،۰۰۰ متر مکعب آب استفاده کنند.

 آلودگی هوا و محیط زیست

برق تولید شده توسط سوزاندن ذغال سنگ و سایر سوخت های فسیلی در فرآیند استخراج ، باعث ایجاد آلودگی هوا ، مه دود و گازهای گلخانه ای می شود.

استخراج طلا بیشتر به دلیل آلودگی تولید شده و مقدار زیاد زمین مورد نیاز هر معدن ، حیات وحش محلی ، زیستگاه ها و اکوسیستم های مهم را از بین می برد.

اهمیت بازیافت طلا – گزینه ای سازگار با محیط زیست

 

اهمیت بازیافت طلا

بازیافت طلا

 

طلا یک فلز بسیار ارزشمند و دوست داشتنی است که برای بازیافت مناسب است. چرا که ، طلا هنگام بازیافت از نظر کیفیت پایین نمی آید.

طلا را می توان در بسیاری از مکان های شگفت آور یافت و بازیافت کرد. به دلیل ناشناخته بودن این مسئله ، متأسفانه بیشتر آن به محل دفن زباله می رود.یکی از جالب ترین ابتکارات بازیافت طلا از زباله های الکترونیکی مانند رایانه ها و تلفن های همراه است.

اگرچه مقدار طلای موجود در یک تلفن همراه ناچیز است ، اما با داشتن تعداد زیادی تلفن ، اوضاع بسیار جالب می شود . تخمین زده می شود که به ازای هر ۱ میلیون تلفن همراه که بازیافت می شود ، بیش از ۳۴ کیلوگرم طلا قابل بازیابی است!

در حال حاضر ، حدود ۹۰٪ از طلای بازیافت شده از جواهرات و ۱۰٪ باقیمانده از منابع دیگر است.

با توجه به اهمیت بازیافت طلا از ضایعات ، تیم صنعتی بازیافت آنلاین اقدام به خرید ضایعات الکترونیکی مانند برد موبایل و کامپیوتر می نماید. جهت اطلاع از قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برچسب ها :   

مقالات مرتبط