استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

اهمیت بازیافت طلا

اهمیت بازیافت طلا ، در عصری که ما در آن زندگی می کنیم ، بسیار بیشتر از گذشته و چیزی است که فکر می کنیم. امروزه، طلا به جز نقش تعیین کننده ای که در امور فرهنگی و اقتصادی دارد در صنعت، جایگاه ویژه و به خصوصی را به خود اختصاص داده است.

به صورت کلی ، بعد از انقلاب صنعتی ، کشور هایی که دارای صنعت پیشرفته بودند ، تمام منابع از جمله سوخت های فصیلی ، انواع کانی ها و فلزات از جمله طلا را از سایر نقاط جهان به سمت کشور ها و مناطق تحت سلطه خود انتقال داده اند.

در میان این منابع ، طلا از مهم ترین آنها است، به طوری که امروزه کشوری که منابع طلای بیشتری دارد ، بسیار قدرتمند تر از سایر کشور هاست و از نفوذ سیاسی بالایی برخوردار است.

در این مطلب از بازیافت آنلاین ، به اهمیت بازیافت طلا پرداخته ایم و آن را به صورت دقیق برسی نموده ایم؛ پس در ادامه این محتوا ، با ما همراه باشید.

استخراج طلا از معدن چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

رایج ترین شکل استخراج طلا ، استخراج طلا از معدن است. در این روش برای استخراج فقط ۱۰ گرم طلا ، سیستم های نقاله عظیم باید تا ۵ تن سنگ معدن را جابجا و تصفیه کنند.

در فعالیت این ماشین ها و ابزار آلات ، بخار های خروجی و گازوئیل به جو منتقل شده و باعث آلودگی زیست محیطی می گردند. علاوه بر آن در مناطقی که در آن ها ذخایر طلا وجود دارند، رودخانه ها  و جنگل ها نابود شده و کوه ها برداشته می شوند. این موارد ، می توانند دلایل و اهمیت بازیافت طلا را در بهترین حالت ممکن برای ما نمایان کنند، چراکه نیاز روزافزون صنعت و جهان به طلا ، حقیقتی اجتناب ناپذیر است.

از این طریق ، آسیب های زیست محیطی بسیار کمتری به کره زمین وارد خواهد شد و این مورد را می توان مهم ترین اهمیت بازیافت طلا دانست.

 

اهمیت بازیافت طلا

اهمیت بازیافت طلا

 

ایجاد زباله(اهمیت بازیافت طلا)

برای تولید یک حلقه زینتی، حدود ۲۰ تن زباله معدنی تولید می شود که اکثرا سمی بوده و حاوی مواد شیمیایی می باشند. این زباله ها می توانند منابع آب و خاک اطراف خود را آلوده نمایند.

علاوه بر موارد زیست محیطی ، موادی مانند جیوه که به صورت مکرر در فرآیند استخراج طلا استفاده می شوند ،برای ساکنین محلی ایجاد بیماری و عارضه می نماید.

استفاده زیاد  از آب

در پروژه های بزرگ استخراج طلا ، روزانه ، چیزی حدود  ۶۰،۰۰۰ – ۱۰۰،۰۰۰ متر مکعب آب مصرف می شود.

 آلودگی هوا و محیط زیست

یکی از اهمیت هایی که بازیافت طلا به همراه دارد ، جلوگیری از انتشار گاز های گلخانه ای است ، چراکه برق تولید شده توسط سوزاندن ذغال سنگ و سایر سوخت های فسیلی در فرآیند استخراج ، باعث ایجاد آلودگی هوا ، مه دود و گازهای گلخانه ای می شود.

استخراج طلا بیشتر به دلیل آلودگی تولید شده و مقدار زیاد زمین مورد نیاز هر معدن ، حیات وحش محلی ، زیستگاه ها و اکوسیستم های مهم را از بین می برد.

اهمیت بازیافت طلا – گزینه ای سازگار با محیط زیست

 

اهمیت بازیافت طلا

اهمیت بازیافت طلا

 

طلا یک فلز بسیار ارزشمند و دوست داشتنی است که برای بازیافت مناسب است. چراکه کیفیت طلا زمانی که بازیافت می شود با نسخه اولیه خود تفاوتی ندارد.

طلا را می توان در بسیاری از مکان های شگفت آور یافت و بازیافت کرد. به دلیل ناشناخته بودن این مسئله، متأسفانه بیشتر آن به محل دفن زباله می رود. یکی از جالب ترین ابتکارات بازیافت طلا از زباله های الکترونیکی مانند رایانه ها و تلفن های همراه است.

اگرچه مقدار طلای موجود در یک تلفن همراه ناچیز است اما با داشتن تعداد زیادی تلفن، اوضاع بسیار جالب می شود. تخمین زده می شود که به ازای هر ۱ میلیون تلفن همراه که بازیافت می شود، بیش از ۳۴ کیلوگرم طلا قابل بازیابی است!

در حال حاضر ، حدود ۹۰٪ از طلای بازیافت شده از جواهرات و ۱۰٪ باقیمانده از منابع دیگر است.

با توجه به اهمیت بازیافت طلا از ضایعات ، تیم صنعتی بازیافت آنلاین اقدام به خرید ضایعات الکترونیکی مانند برد موبایل و کامپیوتر می نماید. جهت اطلاع از قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر کافی است از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان و متخصصان ، بازیافت آنلاین در تماس باشید.

مقالات مرتبط