استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزور خودرو| آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی

استخراج طلا در خانه را با حفظ ایمنی یاد بگیرید!

روش استخراج طلا در خانه را یاد گرفته اید، آیا تا به حال به روش نیز فکر کرده اید؟  در این دستورالعمل ، من به شما نشان می دهم که چگونه می توانید طلا را از رایانه ها با استفاده از محصولاتی که اکثر مردم در خانه هایشان خوابیده اند ، استخراج کنید.
روش استخراج طلا نسبتاً مستقیم و بسیار آسان است ، اما مواد شیمیایی مورد استفاده بسیار خطرناک هستند و نباید بدون دانش و تجهیزات مناسب انجام شوند. این فرایند نباید سودآور باشد این یک پروژه علمی بزرگ است.

بنابراین سعی نکنید از این روند کسب درآمد کنید. در نهایت ضرر می کنید !

مرحله ۱: هشدار: مواد شیمیایی خطرناک استفاده می شود

اگرچه این روش استخراج طلا نیاز به مواد شیمیایی خانگی دارد ، اما این بدان معنا نیست که آنها بی خطر هستند. لطفاً توجه داشته باشید که باید با احتیاط از این مواد شیمیایی استفاده کنید. عینک ، دستکش ، دستگاه شیشه ای و یک اتاق با تهویه بسیار خوب با یک دودکش (و ماسک گاز یا ماسک تنفسی نیز مورد نیاز است) یا یک منطقه خارج بسیار توصیه می شود.

پس از پایان این آزمایش ، من به شما نحوه دفع صحیح مواد شیمیایی را نشان خواهم داد. قبل از شروع این آزمایش باید بدانید که باید با یک مرکز پردازش زباله های خطرناک یا H-MRF قرار ملاقات بگذارید.

(بازیافت آنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال این کار تقبل نمی کند . ) بهتر است تجهیزات الکتریکی خود را به ما بسپارید تا به راحتی این کار را به نحو احسن برای شما انجام دهیم..!

لطفا مراقب باش. اگر در مورد ایمنی این آزمایش سوالی دارید ، لطفاً قبل از انجام این آزمایش ، از طریق نظرات یا PM از من بپرسید.

مرحله ۲: خرید لوازم آرایشی ، مواد شیمیایی ، مواد و تجهیزات ایمنی

اول ایمنی:
۱) عینک
۲) دستکش لاستیکی
۳) ماسک گاز/دستگاه تنفس (در صورت انجام خارج از منزل نیازی نیست)
۴) یک منطقه خوب تهویه (خارج یا در یک اتاق با هود بخار)

در حال حاضر برای دستگاه:

۱) یک لیوان شیشه ای (لیوان های پلاستیکی ضخیم کافی است ، اما شیشه بهتر است). فوم فوم و کاغذ کار نمی کنند.
۲) فیلتر قهوه
۳) قیچی
۴) دو لیوان پلاستیکی
۵) یک بطری نوشابه بزرگ (برای دفع مناسب مواد شیمیایی پس از آزمایش)

و آخرین نکته مهم ، مواد شیمیایی:

۱) تمیز کننده ظرف توالت (باید حاوی اسید کلریدریک باشد). اگر اسید هیدروکلریک درجه آزمایشگاهی دارید ، حتماً از آن استفاده کنید. را می توان در Home Depot ، اکثر فروشگاه های لوازم خانگی و فروشگاه های لوازم لوله کشی یافت. خطرناک؛ از خوردن یا ورود به چشم و غشاهای مخاطی خودداری کنید.

۲) پراکسید هیدروژن. در داروخانه یافت می شود زیرا به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود. خطرناک؛ از خوردن یا ورود به چشم و غشاهای مخاطی خودداری کنید.

۳) در پایان فرآیند استخراج از آب استفاده می شود.

مرحله ۳: برای الکترونیکی برای استخراج طلا آماده کنید

در این مرحله ، شما باید دستگاه الکترونیکی خود را برداشته و مدار چاپی خود را از آن خارج کنید. در PCB ها ، به دنبال رنگ طلایی باشید. وقتی طلا پیدا کردید ، تمام قطعات را از PCB جدا کنید. در صورت لزوم ، PCB را بشکنید تا در شیشه جا شود.

مرحله ۴: تمیز کردن PCBS

در این مرحله ، شما باید PCB های خود را زیر آب بشویید و کاملاً خشک کنید.

بازیافت آنلاین در اصفهان

مرحله ۵: راه حل جذب خود را ایجاد کنید

در این مرحله ، پراکسید هیدروژن و تمیز کننده کاسه توالت را برداشته و قسمت مساوی از هر کدام را با محلول کل مخلوط کنید تا بتوانید PCB ها را به طور کامل غوطه ور کنید. پس از آماده شدن محلول ، PCB ها را داخل آن بریزید و مطمئن شوید که آنها کاملاً غوطه ور شده اند.

این محلول محلول اچ نامیده می شود زیرا محلول ساخته شده در بالا نیکل را در زیر طلا حل می کند. در نتیجه ، ورقه های طلا از نیکل جدا می شوند زیرا حل شده است.اگر بیرون نگه دارید ، توصیه می کنم یک فنجان بزرگ با سوراخ در آن قرار دهید تا دودها خارج شوند و آلودگی ها به محلول وارد نشوند.

هشدار: این قسمت خطرناک ترین قسمت است زیرا مقادیر کمی گاز کلر آزاد می شود (بسته به غلظت مواد شیمیایی مورد استفاده. من از ۳٪ پراکسید هیدروژن استفاده می کنم و پاک کننده کاسه توالت ۹٫۵٪ اسید کلریدریک است.)

اطمینان حاصل کنید که در خارج یا در یک منطقه با تهویه مناسب و تجهیزات ایمنی مناسب هستید.

مرحله ۶: منتظر آن باشید

در این مرحله ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا ورقه های طلا از PCB خارج شوند. وقتی همه ورقه های طلا را شناور دیدید ، یک روز دیگر صبر کنید تا مطمئن شوید تمام نیکل در واقع از ورقه های طلا خارج شده است. این روند حداکثر چند روز طول می کشد.

مرحله ۷: فویل های طلا را بیرون بکشید

در این مرحله ، شما به یک بطری نوشابه بزرگ نیاز دارید که تمام محلول اچ را جمع آوری کند (حتی اگر با آب رقیق شده باشد ، برای دفع مناسب باید به داخل بطری برود).

سپس ، شما باید PCB را بردارید و هر طلایی که هنوز به PCB متصل است را جدا کنید (اگر این کار را با دست انجام می دهید باید دستکش بپوشید) و آن را کاملاً در یک فنجان آب فرو کنید.سپس مقداری آب به محلول موجود پر از طلا اضافه کنید (توصیه می کنم مقدار محلول را با آب دو برابر کنید.

همچنین ، اگر به ظرفیت بیشتری برای نگهداری محلول نیاز دارید ، یک فنجان پلاستیکی بزرگ باید انجام دهد.)

بعد از اینکه محلول را نازک کردید و ورقه های طلا ته آن نشست ، کمی از محلول (در حالی که طلا را در قسمت پایین نگه دارید) در یک بطری نوشابه بزرگ خود بریزید. مقداری آب دیگر اضافه کنید و بارها تکرار کنید تا محلول آنقدر نازک شود که از فیلتر قهوه عبور کند.

مرحله ۸: فیلترهای خارج از طلا را فیلتر کنید

در این مرحله ، محلول حاوی طلا را به آرامی در قهوه بریزید (مطمئن شوید فیلتر قهوه شما بیش از یک فنجان است). مراقب باشید که فیلتر را پاره نکنید وگرنه مجبورید دوباره فرآیند فیلتراسیون را شروع کنید. همچنین ، در صورتی که PCB های جدا شده در آن غوطه ور هستند دارای ورقه های طلایی است که در اطراف شناور هستند ، آن را نیز داخل فیلتر بریزید.
پس از فیلتر کردن تمام طلا ، آب اضافی را داخل بطری زباله های خطرناک خود بریزید که به درستی دفع می شود و آب معمولی را از طریق فیلتر برای تمیز کردن طلا ادامه دهید. مطمئن شوید تمام آب مخلوط شده با محلول اچ در بطری شما وجود دارد که باید در مرحله بعد به درستی دفع شود.

(بازیافت آنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال این کار تقبل نمی کند . ) بهتر است تجهیزات الکتریکی خود را به ما بسپارید تا به راحتی این کار را به نحو احسن برای شما انجام دهیم..!

مرحله ۹: حذف فویل های طلایی چسبیده به فیلتر قهوه

در این مرحله ، فیلتر قهوه خود را داخل یک فنجان بچرخانید و کمی آب به آن اضافه کنید. این باعث می شود ورقه های طلا از فیلتر خارج شده و به درون فنجان بروند. سپس ، منتظر بمانید تا ورقه های طلا به کف چسبیده و مقدار زیادی آب از آن خارج شود. پس از آن ، می توانید صبر کنید تا آب تبخیر شود و فقط طلا برای شما باقی می ماند.

با این حال ، ورقه های طلا تمایل دارند به فنجان بچسبند ، بنابراین من آنها را در یک شیشه شیشه ای با مقداری آب نگه می دارم.

بازیافت آنلاین

نحوه استخراج طلا از الکترونیک

مرحله ۱۰: دفع زباله های خطرناک به طور مناسب

در این مرحله ، محلول اچ خود را در یک بطری با درپوش بسیار محکم بسته بندی کنید (در صورت استفاده از غلظت های شیمیایی بیشتر از آنچه که من استفاده کردم ، در بطری شیشه ای بسته بندی کنید.

در غیر این صورت ، پلاستیک خوب است.) بطری را برچسب گذاری کنید و مطمئن شوید که به وضوح خطرساز است ، در سراسر بطری با حروف بزرگ نوشیدنی یا باز نکنید.

درپوش را با نوار چسب بچسبانید تا مردم ، اگر به آن رسیدند ، آن را باز نکنید. همچنین ، از افراد دیگر ، به ویژه کودکان خردسال ، یا هر گونه بطری مشابه دیگر ، خودداری کنید. همچنین ، PCB ها را برداشته و آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و در سطل زباله قرار دهید.

اگر مراحل قبلی خیساندن آنها در یک فنجان آب را دنبال کرده اید ، می توانید آنها را در سطل زباله قرار دهید. اگر نه ، لطفاً قبل از دور ریختن در آب خیس کنید. پس از بسته بندی مناسب ، به نزدیکترین مرکز پردازش زباله های خطرناک خود یا H-MRF برسانید.

این تسهیلات فقط با تعیین وقت قبلی انجام می شود و گاهی بسته به محل زندگی شما هزینه ای دریافت می کنید . (حدود ۵ دلار در بیشتر جاهایی که دولتی اداره می شوند. من نمی دانم هزینه تسهیلات خصوصی چگونه است.)

(بازیافت آنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال این کار تقبل نمی کند . ) بهتر است تجهیزات الکتریکی خود را به ما بسپارید تا به راحتی این کار را به نحو احسن برای شما انجام دهیم..!

مرحله ۱۱: از طلا لذت ببرید

شما اکنون بسیار ثروتمند هستید !!! خیلی ممنون که وقت گذاشتید و این دستورالعمل را مطالعه کردید. لذت بردن!!!!

برای مشاهده آموزش های بیشتر به سایت بازیافت آنلاین مراجعه کنید .

تنها صفحه رسمی ما در اینستاگرام .

مقالات مرتبط