آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

استخراج نقره از عکس رادیولوژی

در ادامه می خواهیم مراحل استخراج نقره از عکس رادیولوژی را به شما بگوییم .

استخراج نقره از عکس رادیولوژی

در عکس برداری به شیوه رادیولوژی از نیترات نقره استفاده می کنند. این فیلم ها حاوی مقداری نقره هستند.

به همین خاطر ضایعات این فیلم ها برای افرادی که فلزات گرانبها استخراج می کنند بسیار حائز اهمیت است . ناگفته نماند که به دلیل توسعه عکسبرداری پزشکی دیجیتال، استفاده از این فیلم ها کم شده است اما هنوز هم برخی از مراکز از این تکنولوژی استفاده می نمایند.

به دلیل این که این عکس ها در طبیعت و در خاک تجزیه نمی شود ضرورت جمع آوری و بازیافت این مواد جهت پاکیزه نگه داشتن خاک و محیط طبیعی، نیز مطرح است.

ظهور این عکس ها و فیلم ها قدیمی در محلول هیپو (تیوسولفات سدیم یا آمونیوم) انجام می شود، طی این روند مقداری از نقره، داخل محلول باقی می ماند. این محلول پس از اشباع شدن و از دست دادن کارآیی، توسط مراکز ظهور فیلم به فروش می رسد.

 

 

استخراج نقره از عکس رادیولوژی

چگونه از ضایعات فیلم رادیولوژی نقره استخراج کنیم؟

نکته: نقره کاملا در اسید نیتریک HNO3 حل میشود.

خوراک اولیه را کاملا توسط بالبینگ آسیاب کرده و پودر به دست آماده را داخل بشر ریخته و اسید نیتریک را روی آن میریزیم و روی حرارت غیر مستقیم قرار میدهیم.

واکنش خورندگی شروع می شود و گاز خرمایی رنگ به نام گاز no2 متساعد می شود قاعدتا بعد از حدود نیم ساعت این واکنش دود زا به حداقل می رسد و محلول کاملا تیره می شود.

بعد از آن محلول را کنار گذاشته تا کاملا سرد شود،و بعد از آن به محلول اسید نیتریک آرام آرام توسط اسید کلریدریک (جوهرنمک) کلرید نقره را احیاء میکنیم و با ریگشور کردن به خالص سازی کلرید نقره اقدام می کنیم.

و در بعضی مراحل می توانیم از یک تیکه مس خالص در احیا کردن نقره استفاده کنیم.

حتما باید محلول نیتریک که حاوی نقره می باشد را باید ریگشور کنیم تا کلرید نقره ما به صورت خالص و نقره شاخدار در آید در غیر اینصورت عیار نقره ما به شدت پایین می آید.

جهت آگاهی از اخرین اخبار صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

استخراج نقره

استخراج نقره

در این مقاله با موضوع استخراج نقره با ما همراه باشید. فلز نقره نقره یا سیم یک عنصر شیمیایی است. نقره فلزی نرم، سفیدرنگ، براق و جذاب است که در بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارد. این فلز در طبیعت هم به صورت خالص و هم به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و هم
فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی

فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی

بازیافت آنلاین ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه بازیافت ضایعات ازجمله فروش اسید کلریدریک آزمایشگاهی است. در ادامه مقاله با این اسید پرکاربرد در صنعت بیشتر آشنا می شویم. اسید کلریدریک اسید کلریدریک که با نام جوهر نمک شناخته شده است محلولی بی رنگ با بوی تند است. اسید کلریدریک یک اسید معدنی بسیار خورنده و قوی بوده که کاربردهای متنوع
بازیافت نقره

بازیافت نقره

در ادامه با بازبافت نقره همراه ما باشید. نقره نقره فلزی به رنگ سفید براق است که همانند طلا جزو فلزات گران بها به شمار رفته و بیشتر در زیورآلات و جواهرات به چشم می خورد. علاوه بر این فلز نقره در صنایع الکترونیک ، تولید سکه ، دندان پزشکی ، عکاسی و..نیز کاربرد دارد. به همین جهت بازیافت نقره از انواع ضایعات امری مهم بوده که امروزه به آن تو