آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

03135671208

استخراج طلا از ضایعات موبایل

استخراج طلا از ضایعات موبایل gold

در این مقاله قصد داریم به بررسی استخراج طلا از ضایعات موبایل بپردازیم .

سال گذشته کره ای ها با بازیافت رگه های طلای کار شده در ۲۷۲ هزار تن از انواع ضایعات الکترونیکی، از سئول، موفق به استخراج شمش های طلا به ارزش ۴ میلیارد دلار شده اند.

ثروتی عظیم و پیش پا افتاده که البته ژاپنی ها را به عنوان میزبان بازی های المپیک ۲۰۲۰ بدون اختصاص هیچ بودجه گزافی، حالا مشغول ساخت ۵ هزار مدال طلای این بازی ها از دل همین مواد بازیافتی کرده است.

حدود ۳ تا ۶ صدم گرم طلا را از یک گوشی تلفن همراه یا از یک برد کامپیوتر استخراج می کنیم.
ثروتی نهفته که سنگاپور را برای بازیافت ۲۰ درصدی این ضایعات بیدار کرده و مشغول کار.

با اجرای طرح مدیریت بازیافت ضایعات الکترونیکی، کارخانه ها موظفند موبایل، کامپیوتر، باتری و وسایل برقی اسقاطی را از مردم خریداری و بازیافت کنند.

بازیافتی که علاوه بر اشتغال زایی و کسب سودهای کلان از آثار سوء زیست محیطی هم جلوگیری می کنند.

جالب است بدانید از بازیافت فقط یک میلیون از گوشی های تلفن همراه حدود ۳۴ کیلو گرم طلا، ۳۵ کیلو نقره و ۱۶ تن مس استخراج می شود.

ثروتی که همین جا پیش من و شماست…

 

 

 

استخراج طلا از ضایعات موبایل

استخراج طلا از ضایعات موبایل

استخراج طلا از برد موبایل

ابتدا بردهای موبایل داخل کوره قرار گرفته و توسط سرب ، کربنات و زغال شارژ می شود و بعد از چند ساعت کاملا ذوب می شود. سپس سرباره ها از کوره خارج شده و قرص ما به صورت هلالی رنگ ته کوره می ماند.این قرص که عمدتا مسی بوده و فلزات گران بها در خود دارد را از کوره استخراج کرده و داخل اسید نیتریک حل می کنیم . اسید نیتریک این قرص را کاملا در خود حل کرده و یک لجن سیاه رنگ در کف اسید ته نشین می شود. این لجن حاوی طلا و پلاتین بوده و فلزات ارزشمند دیگر مانند پالادیوم و نقره در اسید حل شده اند.

در مرحله بعدی لجن حاوی طلا و پلاتین توسط کوره مخصوص ذوب شده و به فلز طلا تبدیل می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخراج طلا از ضایعات می توانید به قسمت محصولات سایت مراجعه کرده و از پکیج های آموزشی ما دیدن کنید.

مقالات مرتبط

ضایعات مخابرات بازیافت ضایعات مخابرات

ضایعات مخابرات

در این مقاله قصد داریم به بررسی ضایعات مخابرات بپردازیم. در ابتدا بهتر است با ضایعات و انواع آن آشنا شوید: ضایعات چیست ؟ هرگونه موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد.در واقع ضایعات ارزش مالی دارد و قابل فروش است. ضایعات را می توان به سه دسته فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم کرد. ضایعات مخابرات ص
ضایعات موبایل بازیافت ضایعات موبایل

ضایعات موبایل

در این مقاله قصد داریم به بررسی ضایعات موبایل بپردازیم. در ابتدا بهتر است با ضایعات و انواع آن آشنا شوید: ضایعات چیست ؟ هرگونه موادی که دیگر قابل استفاده نباشد و بتوان آن را بازیافت کرد ضایعات نام دارد.در واقع ضایعات ارزش مالی دارد و قابل فروش است. ضایعات به سه دسته فلزی ، غیر فلزی و الکترونیکی تقسیم می شود. هر وسیله غیر قابل استفاده
کسب درآمد در خانه با بازیافت آنلاین

کسب درآمد در خانه با بازیافت آنلاین

اگر شما هم در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی به دنبال کسب درآمد در خانه می گردید، اگر به دنبال یادگیری حرفه ای جدید و پردرآمد هستید، پیشنهاد می کنم در ادامه مقاله با ما همراه باشید. چون با یک ایده جدید و جذاب در خدمت شما هستیم. استخراج طلا از ضایعات     شاید خبر نداشته باشید که تلفن همراه شما حاوی مقادیری از طلا است. یا در تعداد