03135671208

09131254565

info@bazyaftonline.com

بازیافت آنلاین استخراج طلا
آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

در این مقاله باهم به بررسی استخراج پلاتین می پردازیم.

استخراج پلاتین

پلاتین یکی از گران ترین فلزات گران بها می باشد که حتی در بعضی از مواقع قیمت آن از طلا هم گرانتر است.

در ادامه استخراج پلاتین را از موارد مختلف برای شما شرح می دهیم.

پلاتین کمترین واکنش‌پذیری در بین تمامی فلزات را دارد و همچنین مقاومت بسیار بالایی نسبت به خوردگی دارد و حتی در محیط‌های بسیار داغ نیز این ویژگی را حفظ می‌کند. بیشترین استفاده پلاتین در ساخت مبدل‌های کاتالیست و جواهرات است. ابزارهای مخصوص آزمایشگاهی، اتصال‌های الکتریکی و الکترودها، تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی، دستگاه‌های مقاوم در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، تجهیزات حرارت‌سنج برای کوره‌های الکتریکی، پوشش موشکها، و سوخت موتور جت از دیگر موارد استفاده این فلز است.

 

جواهرات پلاتین

برخی از جواهرات مانند حلقه ازدواج زمانی که کهنه می شوند به چرخه بازیافت وارد می شوند . از این رو می توان جواهرات پلاتین قدیمی و دست دوم را ازجمله مواردی که از آن پلاتین به دست بیاورند، نام برد. هم چنین در برخی از جواهرات که از جنس (پلاتین- نقره) است نیز می توان پلاتین آزاد کرد.

استخراج پلاتین

استخراج پلاتین

ابزار آلات پلاتین

برخی از ابزار آلات آزمایشگاهی و برخی از ابزار جراحی که مقاومت بالا در برابر حرارت مواد شیمیایی دارند مثل موچین و انبر از پلاتین ساخته شده اند و می توان از آنها پلاتین استخراج کرد.
هم چنین می توان پلاتین را از سیم های ترموکوپل نیز استخراج کرد. این دستگاه ها چند سیم نازک هستند که برای مانیتور کردن دما به کار می روند.
و ممکن است که این سیم ها از پلاتین ساخته شده باشد.

کاتالیست های صنعتی حاوی فلزپلاتین

برخی از کاتالیست های موجود در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهی ، شیمیایی و … ممکن است دارای پلاتین باشند. که این مورد یکی از گزینه های مطلوب برای استخراج پلاتین می باشد.

کاتالیست های خودرو یکی از منابع اصلی استخراج پلاتین هستند . این مورد حاوی پالادیوم و رودیوم نیز هستند که در اگزوز خودرو برای تصفیه دود به کار می روند. هم چنین کانورتور فلزاتی مانند مس ، آهن ،نیکل و منگنز وجود دارد. در صورت داشتن حجم زیادی از این کاتالیست ها میتوان حجم قابل توجهی پلاتین از آن به دست آورد . اگر چه باید به این توجه کرد که این کار نیاز به روش صنعتی و نیمه صنعتی دارد.

استخراج پلاتین

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید

استخراج پلاتین

مشاوره و پشتیبانی

استخراج پلاتین

دوره های آموزش عملی

استخراج پلاتین

ضمانت خدمات و محصولات

استخراج پلاتین

ارسال سریع کالا