03135671208

09131254565

info@bazyaftonline.com

بازیافت آنلاین استخراج طلا
آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

استخراج طلا از ضایعات موبایل gold

امروز میخواهیم در این مقاله به استخراج طلا از ضایعات موبایل بپردازیم .

حتما برای شما پیش آمده که از دست گوشی قدیمی خود خسته شده اید . فراموش نکنید که میتوانید از این گوشی قدیمی و خسته کننده خود چند گرمی طلا استخراج کنید. حتما میگویید چگونه ؟ مگر ممکن است ؟ با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه از ضایعات موبایل میشود طلا استخراج کرد!
جالب است بدانید بازیافت تلفن‌های همراه به صنعتی بزرگ تبدیل شده و بردهای موبایل شما شامل طلا، نقره و پالادیوم است.

 

استخراج طلا از ضایعات موبایل

استخراج طلا از ضایعات موبایل

چهار بخش اصلی ضایعات موبایل

۱) برد مدار(circuit board) که روکش طلا دارد.

۲) پین‌های اتصال(connection pins) که روکش طلا دارند.

۳) مدارهای مجتمع (IC)

۴) خازن‌های سرامیکی یکپارچه (Monolithic Ceramic Capacitors)

اکنون که فهمیدیم چه بخش‌هایی از فلزات گران‌بها تشکیل شده است، می‌توانیم دو روش بازیافت ضایعات موبایل را توضیح داده و درک کنیم:
ضایعاتی که میتوان از آنها طلا استخراج کرد

روش اول بازیافت ضایعات موبایل

روش اول کمی سخت است اما در عین حال نیز کاربردی است. در این روش باید برد مدار موبایل را بسوزانید. بعد آن را تمیز کرده و از روش بازیافت خازن‌های سرا میکی یکپارچه استفاده کنید.

روش دوم بازیافت ضایعات موبایل

روش اول، روشی عمومی‌ نیست، زیرا به مقدار زیادی از برد مدار احتیاج دارد و برای افرادی قابل استفاده است که به صورت صنعتی به بازیافت ضایعات موبایل مشغول‌ هستند .بنابراین روش دومی که به آن می پردازیم برای عموم قابل استفاده است .
هر چه روی برد مدار قرار دارد، بردارید. این کار را می‌توانید با دست و یا با لحیم انجام دهید. برای پین‌های اتصال، ابتدا باید کاور پلاستیکی که روی آن قرار دارد را از بین ببرید. پین‌ها را بسوزانید تا روکش آن خاکستر شود. می‌توانید پین های اتصال هم مثل مدار ها بازیافت کنید.
مدارهای مجتمع تلفن‌های همراه مقدار قابل توجهی طلا دارند. شما می‌توانید یک گرم گرم طلا از یک کیلوگرم مدار مجتمع موبایل به دست آورید. خازن‌های سرامیکی یکپارچه علاوه برطلا شامل پلاتین و نقره هم هستند .
در بخش ضایعات، انواع بردهای الکترونیکی را می توان به موارد زیر تقسیم نمود : برد های روبار (بیشترین ضایعات مربوط به این مورد است)، برد های کف بار، برد های میان بار، برد های بی بار.

 

استخراج طلا از ضایعات موبایل

استخراج طلا از ضایعات موبایل

بردهای روبار

اگر بخواهیم بردها را از نظر فراوانی تقسیم کنیم، بردهای روبار بیشترین بردها در بخش ضایعات هستند. در این بردها، فلزات گرانبها، از کف برد جدا می باشد و بیشتر به برد اصلی با پین و پیچ، متصل شده اند. فلزات گرانبها در این قسمت مربوط به قطعات سوکت، چیپ، رله، کریستال، مقاومت (resistor)، دیود، آی سی و … است که پایه آنها شامل فلزات رنگی، گرافیتی و سرامیکی هستند. قطعات گفته شده همیشه بر روی برد اصلی، جایگذاری می گردند و حتی برد مدار نیز شامل مدارهای الکتریکی ست که از یک یا دو لایه مس تشکیل شده اند در برخی موارد لایه های بیشتری دارد.
اگر بخواهید بدانید که ماده ی خام این بردها چیست، باید گفت بیشتر آنها از موادی مانند: فایبر ، راجرز ، تفلون ، فلکسی بل و … همراه با الیاف نسوز تشکیل شده اند. بهترین روش جدا کردن قطعات اکترونیکی که فلزات گرانبهایی را به همراه دارند، از بردها، استفاده از قلع گیر و حمام قلع است.از بین بردهای روبار می توان به مادر برد کامپیوتر اشاره کرد.

بردهای کف بار

بر روی صفحات بردهای روبار قرار دارند که اینها دارای فلزات گرانبها از جمله طلا هستند که علاوه بر آن مدارها و کانال های حاوی طلا نیز بر روی آن نصب است که به آنها بردهای کف بار گفته می شود که اگر بخواهیم نمونه ای را نام ببریم، برد موبایل یک نمونه ی عینی می باشد

 

بردهای میان بار

بعد از بردهای روبار، و کف بار، نوبت به بردهای میان بار می رسد، تقریباً ۲۰ درصد بردها، میان بار هستند. این بردها شباهت زیادی به بردهای روبار و کف بار داشته . چگونگی بازیافت این بردها با بردهای روبار و کف بار متفاوت است، و یکی از مشکلات آنها در دید نبودن فلزات گرانبهای آنهاست.

بردهای بی بار

بردهای بی بار از نظر بازیافت فلزات گرانبها، جزء بی کیفیت ترین بردها بوده و در برخی مواقع اتفاق افتاده است که قطعاتی حاوی فلزات گرانبها مخصوصاً نقره در آنها وجود دارد. اگر به تصویر زیر با دقت نگاه کنید، متوجه خواهید شد، اغلب کف های این بردها به رنگ زرد یا یک سو زرد و یک سو سبز است. این گونه بردها بیشتر در مانیتورها ، پاورها ، تلویزیون ، رادیو و… استفاده می شوند. اگر از این نوع برد تهیه کردید باید بیشتر روی فلزات رنگی نصب شده روی آن تمرکز کنید.

استخراج طلا از ضایعات موبایل

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید

استخراج طلا از ضایعات موبایل

مشاوره و پشتیبانی

استخراج طلا از ضایعات موبایل

دوره های آموزش عملی

استخراج طلا از ضایعات موبایل

ضمانت خدمات و محصولات

استخراج طلا از ضایعات موبایل

ارسال سریع کالا