03135671208

09131254565

info@bazyaftonline.com

بازیافت آنلاین استخراج طلا
آموزش استخراج طلا و نقره از قطعات الکترونیکی | استخراج کاتالیزور خودرو و کاتالیست پتروشیمی | خرید خاک کاتالیست | خرید کاتالیزر خودرو

در این مقاله در مورد استخراج طلا از سیم کارت با ما همراه باشید.

استخراج طلا از سیم کارت

تراشه ای که در سیم کارت ها و کارت های هوشمند وجو دارد با طلا آبکاری شده است.گرچه طلای موجود در این کارت ها یک لایه نازک است ولی اگر حجم زیادی از این تراشه ها را در اختیار داشته باشید می توانید میزان طلای قابل توجهی استخراج کنید.

 

استخراج طلا از سیمکارت

استخراج طلا از سیم کارت

جداسازی طلا از این تراشه ها

در ابتدا باید تراشه ها را از قالب های پلیمری سیمکارت جدا کنیم .دراین مرحله باید دقت کافی جهت جداسازی قالب پلیمری به کار گرفته شود زیرا اگر این کار با ظرافت انجام نشود در مرحله تیزاب کاری دچار مشکل می شویم.باید بدانید که جداسازی تراشه به صورت دستی انجام می شود اگرچه این روش زمان زیادی می برد اما نتیجه کار عالی میشود.

جداسازی طلای آبکاری شده

مرحله بعد جداسازی طلای آبکاری شده به وسیله ی اسیدکاریست .تراشه ی مورد نظر را در اسیدنیتریک قرار می دهیم تا طلای آبکاری شده از ان جدا شود. ممکن است علاوه بر طلای آبکاری شده روی تراشه ها مقداری طلا هم درون خود تراشه وجود داشته باشد بنابراین تراشه را در محلول اسید نیتریک حل می کنیم تا فلزات پایه ای همچون مس و نیکل در محلول حل شوند و تنها ذرات طلا باقی بماند. سپس تراشه ها را از پودر طلا جدا می کنیم و پودر طلا را به خوبی شست و شو می دهیم . طلای خالص بدست آمده را در تیزاب سلطانی حل کرده و طلا را از آن استخراج کنید.

استخراج طلای داخل تراشه ها

در این مرحله نوبت میرسد به استخراج طلا از داخل خود تراشه ، که باید تراشه های باقی مانده از مرجله قبل را به خوبی شست وشو دهیم وخشک نمائیم. بعد از خشک کردن تراشه ها باید آنها را بسوزانیم تا مواد پلیمری آنها کاملا خاکستر شده و از بین بروند. خاکستر باقی ماندهاست را باید آسیاب کنیم تا به یک پودر یک دست تبدیل شود . پودر خاکستر بدست آمده را باید در آب بشوییم تا مقداری از خاکستر ها با آب از بین برود. در انتها خاکستر را در تیزاب حل می کنیم و از آن طلا استخراج می کنیم .

از تحقیق های به دست آمده متوجه شده اند که از ۱۰٫۰۰۰  تراشه سیکارت حدود ۳٫۳ گرم طلا استخراج شده است . همانطور که در ابتدا گفته شد میزان طلای بسیار کمی از سیم کارت ها و کارت های بانکی هوشمند میتوان استخراج کرد . و اینکار در صورت داشتن مقدار قابل توجهی از این کارت ها میتوانئ اثر بخشی بالایی داشته باشد.

استخراج طلا از سیم کارت

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید

استخراج طلا از سیم کارت

مشاوره و پشتیبانی

استخراج طلا از سیم کارت

دوره های آموزش عملی

استخراج طلا از سیم کارت

ضمانت خدمات و محصولات

استخراج طلا از سیم کارت

ارسال سریع کالا